środa , 10 sierpnia 2022
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. BMW

Akademia Żeglarska napędzana przez BMW stacjonuje w Promarinie Sopot

W Promarinie Sopot rozpoczęła działalność Akademia Żeglarska napędzana przez BMW. Uczestnictwo w kursie to doskonała okazja, żeby postawić pierwsze kroki w tym sporcie lub poprawić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Wielbiciele sportów wodnych  – zarówno ci początkujący, jak i średniozaawansowani – zyskają niepowtarzalną możliwość żeglowania na ekskluzywnych i nowoczesnych jachtach Delphia 37.

Jednodniowe szkolenia prowadzone w Akademii składają się z czterogodzinnej części teoretycznej oraz części praktycznej w marinie i na wodach Zatoki Gdańskiej, a ich zakres dostosowywany jest do poziomu wiedzy uczestników.

Dodatkowo każdy z uczestników Akademii Żeglarskiej może bezpłatnie wypożyczyć samochód BMW na całodniową przejażdżkę w dowolnym kierunku.

Zakres szkolenia obejmuje:
Dla początkujących:
a. bezpieczeństwo na jachcie,
b. dlaczego jacht płynie – teoria żeglowania,
c. podstawy meteorologii,
d. podstawy prawa drogi,
e. podstawy konstrukcji jachtu,
f. takielunek stały i ruchomy jachtu,
g. przydatne węzły żeglarskie,
h. przygotowanie jachtu do żeglugi,
i. podstawowe manewry na silniku,
j. podstawowe manewry na żaglach.

Koszt szkolenia to 650 zł od osoby – zawiera koszt jachtu, instruktora, materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, oraz tablet w trakcie szkolenia, ubezpieczenie NNW, serwis kawowy i lunchboxy na jachcie, kolację oraz potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu w formie dyplomu ukończenia Akademii Żeglarskiej napędzanej przez BMW.

Minimalna ilość uczestników: 4 osoby, maksymalnie 6 osób w załodze plus instruktor. Szkolenia odbywają się zgodnie z harmonogramem oraz w każdym dowolnym terminie dla grup minimum 4 osób.

Zaangażowanie BMW Group

BMW Group od lat angażuje się w projekty żeglarskie zarówno w Polsce, jak i na świecie. Marka BMW została globalnym partnerem Pucharu Ameryki, jednych z najbardziej znanych zawodów żeglarskich na świecie. BMW sponsoruje także takie imprezy jak Giraglia Rolex Cup, Copa del Rey i Les Voiles de Saint-Tropez. Ponadto, od kilku lat działa również BMW Sail Racing Academy. W jej ramach organizowane są trzydniowe kursy, w trakcie których adepci sportów wodnych uczą się technik żeglarstwa regatowego. Tegoroczna edycja odbędzie się na Majorce.

Źródło: BMW Polska

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki w salonie – Mercedes-Benz 300 TD S123 kombi

W naszym cyklu #klasykiwsalonie prezentujemy ciekawe egzemplarze, nie produkowanych już modeli, które goszczą w pomorskich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.