niedziela , 11 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. PORD (fb)

Akcja „Kamizelka w aucie” – prowadzona przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku

Zwiększanie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat bezpiecznego poruszania się po drogach to jeden z głównych celi Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. PORD regularnie apeluje i stara się jak najczęściej i jak najskuteczniej informować o tym, że bezpieczeństwo jest priorytetem. We wtorek, 9 kwietnia rozpocznie ponownie akcję „Kamizelka w aucie”. 

Tym razem nasz apel kierujemy do kierowców, którym chcielibyśmy uświadomić, że brak prawnego obowiązku posiadania kamizelki odblaskowej w pojeździe nie oznacza, iż nie warto się w nią wyposażyć, przynajmniej w jedną! – informują Organizatorzy akcji.

Sytuacja przymusowego postoju w nocy bądź w niekorzystnych warunkach pogodowych spowodowana wypadkiem, kolizją czy też jedynie wymianą opony to zdarzenia, w który kamizelka odblaskowa staje się bardzo przydatna. Zakładając ją w takich momentach sprawiamy, że wzrasta nasza widoczność na drodze, co daje innym uczestnikom ruchu drogowego czas na odpowiednią reakcję.

Akcja „KAMIZELKA W AUCIE” będzie prowadzona przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku oraz pomorską Policję od 9 do 12 kwietnia 2019 r. w godz. 10:00 -12:00.

W te dni PORD odwiedzi kolejno Gdańsk, Sztum, Pruszcz Gdański, a także Nowy Dwór Gdański.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Policjant pomógł zagubionemu danielowi na trójmiejskiej obwodnicy

Policjant ruchu drogowego z Gdańska podjął dzisiaj nietypową interwencję. Funkcjonariusz na gdańskim odcinku obwodnicy zajął …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *