Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Jeep PL

Aloha Jeep Avenger – Camp Jeep PL 2023 nad Zalewem Wiślanym za nami

Fot. Jeep PL

To dopiero był weekend! Na cztery dni położone nad Zalewem Wiślanym Kadyny zamieniły się w barwne Jeep City w hawajskim stylu. Na miejsce zjechało się prawie pół tysiąca Jeepersów w kolorowych Wranglerach, Grand Cherokee i Renegade’ach. Uczestników witał napis „Aloha Jeep” i organizatorzy w naszyjnikach z kwiatów. Jak zawsze na Jeep Camp panowała przyjacielska atmosfera, a nowi uczestnicy szybko znaleźli wspólny język ze stałymi bywalcami wypraw 4×4. Kolejny raz w zlocie wzięły udział zespoły z zagranicy – na tegoroczną edycję przyjechały załogi z Austrii oraz, już po raz kolejny, kilka ekip węgierskich.

W czwartek wieczór wszyscy spotkali się na odprawie otwierającej 9. edycję Camp Jeep PL, by w kolejnych dniach odkrywać bezdroża Wysoczyzny Elbląskiej, przeprawiać się przez most pontonowy, pływać po Zalewie Wiślanym, zwiedzać ufortyfikowane Wzgórze Katedralne Fromborka oraz bawić się razem przy kolacji i muzyce na żywo w specjalnie zbudowanym miasteczku Campowym, przypominającym spot surfingowy na Waikiki Beach.

W tym roku atrakcją specjalną w Jeep City był najnowszy model Avenger zaprezentowany w dopasowanych do klimatu imprezy, energetycznych kolorach Ruby, Sun i Lake. Avenger, który właśnie zadebiutował w autoryzowanych salonach sprzedaży na polskim rynku, to nie tylko pierwszy w pełni elektryczny model marki, pierwszy produkowany w Polsce, ale także pierwszy w historii Jeep z prestiżowym tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2023 (COTY). A to nie jedyna nagroda, którą zdobył ten atrakcyjny miejski SUV. Ma on również na koncie wyróżnienia dla najlepszego „Rodzinnego SUV-a” od Women’s World Car of the Year (WWCOTY), czy „Elektryczne Auto Roku” i „Najlepszy Elektryczny Samochód Miejski” od TopGear.com.

O Jeep Camp PL

Jeep Camp PL to cykliczna impreza organizowana we współpracy z marką Jeep przez Jeep® Owners Group Poland, największy polski klub zrzeszający fanów tych dzielnych aut 4×4. Pierwsza edycja tego wydarzenia,  odbyła się w 2015 r. w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, następna w Bieszczadach, gdzie Jeepersi świętowali 75. urodziny marki. Kolejne dwa lata upłynęły pod znakiem premier – Compassa w 2017 roku w Karkonoszach i Wranglera JL rok później na Kaszubach. W 2019 roku Jeepersi byli na Mazurach, a w 2020 roku z powodu pandemii spotkali się dopiero pod koniec wakacji, w okrojonej formule. Ale i wtedy udało się stworzyć wyjątkowy klimat i poznać, prezentowanego po raz pierwszy w Polsce, Jeepa Gladiatora. W 2021 r., w 80. rocznicę powstania Willysa MB, fani aut z siedmioszczelinowym grillem wrócili w Bieszczady, a w zeszłym roku objechali Kotlinę Kłodzką.

Tradycją Jeep Camp PL jest motyw przewodni imprezy, który jest podkreślany nie tylko dekoracjami, ale i nazwami tras oraz gadżetami. W zeszłym roku byli to jaskiniowcy, a w tym roku Hawaje. Na piątkowy wieczór Jeepersi przebierają się w stroje zgodne z motywem imprezy. Jeep Camp PL uosabia wartości marki Jeep, takie jak: wolność, przygoda, autentyczność i pasja.

Źródło: Jeep Polska

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dwa odcinki S6 w pomorskim w betonie

W ramach budowy drogi ekspresowej S6 ze Słupska do Bożepola Wielkiego dwa odcinki na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *