niedziela , 16 stycznia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Mercedes-Benz Witman

AMG oddzielone od Mercedes-Benz? Pierwszy taki salon w Europie powstanie w Gdańsku!

W styczniu tego roku, w Tokio, otwarto pierwszy na świecie samodzielny, odrębny od marki Mercedes-Benz „showroom” AMG. Wszystko wskazuje na to, że kolejny – prawdopodobnie czwarty na świecie, tego typu obiekt powstanie w Gdańsku. Inwestorem jest dealer Mercedes-Benz, firma Witman. 

Mercedes-Benz Witman hucznie komunikowało budowę swojego nowego salonu, ale firma nie ujawniała zbyt wielu szczegółów na ten temat. Teraz wszystko staje się jasne.

Fot. Mercedes-Benz Witman
Fot. Mercedes-Benz Witman

Rozmowy z AMG prowadziliśmy od roku – mówi Paweł Stefaniak, Dyrektor Handlowy Mercedes-Benz Witman. Spełnienie wymagań tak wyjątkowej i wymagającej marki nie jest łatwe, tym bardziej, że będziemy pierwsi w tej części Europy. Sam proces uzyskania zgody na tego typu inwestycje wymagał od nas tytanicznej pracy i mnóstwa formalności. Na publiczne komunikowanie tych planów zdecydowaliśmy się dopiero, kiedy podpisaliśmy umowę. 

Zobacz również: Limitowane AMG GT C Edition 50 w Mercedes-Benz Witman

„Sekret” dealer’a w pierwszej kolejności ujawniły wizualizacje, które zawisły na płocie zabezpieczającym teren inwestycji.

Budowa nowego obiektu Mercedes-Benz Witman rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. W pierwszym etapie powstał serwis oraz część salonowa, w której docelowo oferowane będą samochody używane.

Obecnie firma przygotowuje się do rozpoczęcia prac budowlanych przy najbardziej reprezentacyjnej części inwestycji – czyli salonu sprzedaży Mercedes-Benz i Mercedes-AMG, zlokalizowanego przy głównej arterii miasta – ulicy Grunwaldzkiej, w miejscu zburzonego już dotychczasowego salonu. Wstępne plany zakładają, że nowy salon będzie mógł zostać otwarty już latem 2018 roku.

To będzie coś więcej niż AMG Performance Center

Od 2008 roku, na całym świecie, uruchomiono ponad 400 centrów AMG, zlokalizowanych w salonach Mercedes-Benz, w 40 krajach. Dwa z nich znajdują się w Trójmieście – w Gdańsku i Gdyni.

Zobacz również: AMG Performance Center w Mercedes-Benz Witman

Pierwszy, dedykowany salon AMG w Tokio definiuje kolejne etapy naszej inicjatywy sprzedażowej, dzięki którym zapewniamy ekskluzywną i kompetentną opiekę dla obecnych i potencjalnych klientów AMG w punktach dealerskich, jako wzór dla przyszłych, samodzielnych projektów w innych dużych miastach, które są już na desce kreślarskiej. Kolejny dedykowany salon otworzy się w Sydney jeszcze przed końcem 2017 roku – mówi Tobias Moers, prezes zarządu Mercedes-AMG.

Wcześniej, bo w maju 2017 roku podobny obiekt uruchomiono w Pekinie. Obecnie prace budowlane trwają w Dubaju i lada dzień rozpoczną się w Gdańsku.

Wygląd salonu AMG wzorowany będzie na architekturze nowoczesnego budynku siedziby firmy w Affalterbach (zdjęcia powyżej). Najważniejszym elementem budynku będzie fasada z unikatowym podświetleniem LED, która rozbłyśnie w charakterystycznych białych barwach w formie żaluzji z czerwonymi akcentami, podkreślającymi dynamikę marki AMG.

Mercedes-AMG Showroom w Tokio Setagaya. Fot.Mercedes-AMG Mercedes-AMG showroom in Tokyo Setagaya;
Mercedes-AMG Showroom w Tokio Setagaya. Fot.Mercedes-AMG

Wystrój wnętrza, dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni około 1000 m2, będzie zdominowany przez akcenty przypominające zaangażowanie AMG w sporty motorowe, najnowocześniejszą technologię wideo i audio oraz obszerne, funkcjonalne strefy pozwalające na elastyczne dostosowanie powierzchni do bieżących wydarzeń w salonie, takich jak premiery, prezentacje oraz indywidualne spotkania z klientami. Ściana działowa z multimedialnym ekranem umożliwi klientom konfigurację pojazdów Mercedes-AMG zgodnie z ich osobistymi preferencjami, a odtwarzacz dźwięków silnika pozwoli odczuć jak brzmieć będzie zakupiony samochód.

Pojazdy eksponowane będą na powierzchni przypominającej asfalt. Dominującą barwą będzie czerń, przeplatająca się z bielą. Całość stworzy namiastkę toru wyścigowego, który „przeniesiony” zostanie wprost do salonu.

Wysokiej jakości materiały wykończeniowe, ekskluzywne nawiązania do sportów samochodowych i charakterystyczne kolory AMG stworzą wyjątkową atmosferę konsultacji pomiędzy dedykowanymi marce AMG ekspertami sprzedażowymi, a klientami.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odświeżony Ford Fiesta w salonie FordStore Euro-Car

Odświeżony Ford Fiesta doczekał się wielu zmian z zewnątrz oraz kilku modernizacji w środku. Gama …

Jeden komentarz

  1. Świetna wiadomość. Oby powstały kolejne takie obiekty w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *