sobota , 19 września 2020
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / [Moto3m TV] AMG Performance Tour 2020 z dealerem Mercedes-Benz Witman

[Moto3m TV] AMG Performance Tour 2020 z dealerem Mercedes-Benz Witman

Dobra pogoda sprzyja organizacji imprez typu Road Tour. Jednak ze względu na pandemię Covid-19 ich terminy uległy przesunięciu… na okres wakacyjny. Warunki atmosferyczne temu sprzyjają, ale ruch na drogach i prace drogowców już niestety nie. Mimo to dealerom udaje się znaleźć lokalne drogi, które pozwalają zaproszonym gościom przetestować, często najciekawsze w ofercie, sportowe modele. Dealer Mercedes-Benz Witman z Gdańska, posiadający jedyny w Europie punkt AMG Brand Center , zaprosił nas do udziału w tegorocznej edycji AMG Performance Tour.

10 samochodów, wartych ponad 6 milionów złotych, blisko 160 kilometrów bardzo zróżnicowanych tras na pięknych widokowo Kaszubach. Na koniec swoista wisienka na torcie, będąca niespodzianką tej edycji w wykonaniu lokalnego przedstawiciela AMG – prezentacja modelu GT R Pro. To było kilka niezapomnianych motoryzacyjnie godzin za kierownicą najmocniejszych „gwiazd”.

Wśród nich, od najsłabszych: Klasa A w wydaniu A35 AMG (306 KM), będąca wstępem do całej rodziny AMG, GLC 43 Coupe (367 KM), mocniejsze wydania Klasy A: A45S oraz CLA 45 S (421 KM), hybrydowe GLE 53 Coupe oraz CLS53 o mocach 435 KM i najmocniejsze w stawce samochody z silnikami 4.0 V8: AMG GT R, G63, GLC 63 SGT i 4-Door 63 S.

Każdy z samochodów prezentował inne cechy i każdy wywoływał inne emocje. Tegoroczne AMG Performance Tour było szansą na poznanie wciąż nowej gamy modelowej fabrycznego tunera Mercedes-Benz z rodziny „53”. Są to samochody z jednostkami silnikowymi o pojemności 3 litrów, współpracujące z silnikiem elektrycznym.

Każda tego typu impreza jest cennym doświadczeniem nie tylko dla klientów, ale także zaproszonych gości. Tego typu wydarzenia mają w tej chwili duży wpływ na sprzedaż. „Tour” w Mercedes-Benz Witman już zaowocował trzema zamówieniami, a zapewne nie jest to ostatnie słowo uczestników.

Niespodzianką tegorocznej edycji był pokaz wyczynowego AMG GT Pro. Jest to obecnie najwyższa wersja sportowego modelu GT w ofercie. Samochód ma tę samą moc co GT R, ale zastosowano w nim lżejsze rozwiązania, inne zawieszenie oraz aerodynamikę. Produkcja limitowana jest do 800 sztuk. Żółty egzemplarz, z charakterystycznymi szarymi pasami został odebrany z salonu w czerwcu tego roku, a już ma… 7500 kilometrów przebiegu. Właściciel tego egzemplarza odwiedził nim między innym słynny niemiecki tor wyścigowy Nurburgring.

Prezentacja odbyła się podczas przerwy na lunch w Hotelu Zielona Brama w Przywidzu. Stamtąd kolumna AMG ruszyła w stronę Gdańska, dając akustyczny pokaz podróżującym w tunelu pod Martwą Wisłą.

Na kolejne tego typu wydarzenie z udziałem AMG trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Jeśli warunki pozwolą, Mercedes jeszcze w tym roku u lokalnych dealerów rozważa organizację „Road Tour” z udziałem samochodów elektrycznych i hybrydowych z rodziny EQ.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Grupa Zdunek szykuje się do otwarcia salonu Peugeot’a w Gdańsku

Jeszcze w tym roku oferta drugiej co do wielkości grupy dealerskiej z Trójmiasta, powiększy się ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *