wtorek , 26 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Areszt dla nietrzeźwego kierowcy, który kolejny raz złamał zakaz sądowy

Miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i wsiadł za kierownicę Audi. 29-letni recydywista został wyeliminowany z dalszej jazdy przez sopockich policjantów ruchu drogowego. Okazało się, że w przeszłości mężczyzna był już skazany za to przestępstwo oraz ciążą na nim dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami do 2020 i 2024 roku. Sprawca usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

W minionym tygodniu w godzinach wieczornych na Alei Niepodległości w Sopocie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód Audi. Za kierownicą auta siedział 29-latek bez stałego miejsca pobytu. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 29-letni kierowca od razu został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a jego auto odholowano na parking policyjny.

W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach mundurowi ustalili, że mężczyzna był już skazany za to przestępstwo. Mimo to jeździł dalej w stanie nietrzeźwym oraz naruszając sądowe zakazy. W dniu zatrzymania 29-latek kierując autem nie zastosował się do dwóch zakazów kierowania pojazdami wydanymi przez sądy rejonowe w Gdańsku w związku z popełnionymi przestępstwami kierowania w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Zakazy obowiązują go do 2020 i 2024 roku. Funkcjonariusze ustalili też, że sprawca za popełnione wcześniej przestępstwa łącznie przez ponad 4 lata odbywał wyroki pozbawienia wolności.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili sprawcy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwym będąc wcześniej prawomocnie skazanym za to przestępstwo oraz w okresie obowiązywania sądowych zakazów kierowania pojazdami. Zarzut ten 29-latek usłyszał w recydywie. W piątek funkcjonariusze doprowadzili sprawcę do prokuratury, gdzie po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu 29-letni mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przez 29-latka przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tego czynu w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może zwiększyć karę o połowę.

Policjanci apelują po raz kolejny o rozsądek na drodze i stosowanie się do przepisów!

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *