Strona główna / Wiadomości / Astra najpopularniejsza, Volkswagen liderem, a diesle w odwrocie – tak w skrócie wypada I półrocze 2019 roku na pomorzu

Astra najpopularniejsza, Volkswagen liderem, a diesle w odwrocie – tak w skrócie wypada I półrocze 2019 roku na pomorzu

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR opublikował podsumowanie rejestracji nowych samochodów osobowych w województwie pomorskim w I półroczu 2019 roku. Wnioski jakie płyną z zestawienia generalnie nie zmieniają się od wielu miesięcy.

Od początku stycznia do końca czerwca 2019 roku w Polsce zarejestrowano łącznie 272 156 nowych samochodów. To o 1.9% więcej, niż miało to miejsce w tym okresie w 2018 roku. Pomorze odnotowało jeszcze większy wzrost – aż 9%. W I półroczu 2019 roku nabywców znalazło 19 051 nowych samochodów, a w tym samym okresie w 2018 było ich 17 479.

Większość aut zostało zakupionych przez firmy. Klienci indywidualni odpowiadają za 34.2% sprzedanych samochodów osobowych w naszym regionie. Nabywcy odwracają się też od diesla na rzecz silników benzynowych. Od stycznia do czerwca zarejestrowano w naszym województwie 15 761 samochodów zasilanych etyliną (82.7%) i tylko 3 270 diesli (17.2%). Samochody elektryczne wciąż są na końcu peletonu – zarejestrowano ich zaledwie 20 w przedstawianym okresie w naszym województwie.

Wśród najczęściej wybieranych marek wciąż królują trzy:

  1. Volkswagen – 2895 sztuk
  2. Skoda – 2613 sztuk
  3. Toyota – 1818 sztuk
Fot. IBRM Samar
Fot. IBRM Samar

Wśród najpopularniejszych modeli w tym okresie pojawił się nowy lider – Opel Astra. Wpływ na to miał zapewne wielki kontrakt na dostarczenie tych samochodów do floty firmy MiiMove, która wynajmuje je na minuty w całym Trójmieście.

Kolejne miejsca w rankingu najczęściej rejestrowanych samochodów zajęli zwycięzcy z poprzednich lat: Skoda Fabia, VW Golf oraz Skoda Octavia.

Fot. IBRM Samar
Fot. IBRM Samar
Źródło informacji: IBRM SAMAR

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Setne Volvo sprzedane w Volvo Car Plichta Gdynia

Volvo XC60 jest setnym egzemplarzem nowego auta tej marki, które zostało sprzedane w salonie Volvo ...

Jeden komentarz

  1. Mam starszy model astry i gdyby tylko ie rdzewiałą model idealny, cześci tanie, olej i filtry z delfi zawsze leje. Z autem i jednostką 1.7 nigdy nie miałem problemu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *