sobota , 20 kwietnia 2024
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Audi Centrum Gdańsk coraz bliżej

Budowa nowoczesnego salonu marki Audi, należącego do dealera Plichta jest coraz bliżej końca. Budynek spełniający najnowsze standardy marki z Ingolstadt, zaprojektowany zgodnie ze stylem zwanym Terminal Audi będzie drugim w Polsce tego typu obiektem. Powstaje on przy ulicy Lubowidzkiej w Gdańsku Szadółkach, w miejscu w którym jeszcze w I kwartale tego roku funkcjonowało przedstawicielstwo Fiata, Jeepa i Lancii. 

Salon będzie miał docelowo powierzchnię 4000 m2. Showroom, w którym zaprezentowanych zostanie 17 egzemplarzy będzie liczył około 700m2, pozostała powierzchnia to dział obsługi klienta, sprzedaży części oraz serwis. Budynek bezpośrednio sąsiaduje z salonem i serwisem Volkswagen’a, należącym także do firmy Plichta. Otwarcie salonu planowane jest na wrzesień tego roku, ale biorąc pod uwagę tempo prac, być może czas ten ulegnie jeszcze skróceniu.

Tak wygląda pierwszy Terminal Audi w Polsce, firmy Autorud z Rzeszowa (Fot. autorud.pl)
Tak wygląda pierwszy Terminal Audi w Polsce, firmy Autorud z Rzeszowa (Fot. autorud.pl)

Po zakończeniu budowy w Gdańsku, inwestor rozpocznie pracę przy swoim drugim salonie zlokalizowanym w Gdyni, przy ulicy Łużyckiej. W sąsiedztwie działa już duży dealer, firma BMG Goworowski. Znajdują się tam salony marek Mercedes-Benz, Mazda oraz Smart. Ponadto ulica Łużycka zabudowywana jest prestiżowymi budynkami biurowymi.

Audi Centrum Gdańsk-07880

Firma Plichta uruchomiła już stronę www.audicentrumgdansk.pl na której można znaleźć aktualności z budowy, a także konkurs, w którym główną nagrodą jest wyjazd do strefy Audi Quattro Experience, ponadto uzyskać można zniżki na części zamienne dla posiadaczy samochodów Audi.

Imperium motoryzacyjne Aleksandra Plichty jest jednym z 15 największych dealerstw samochodowych w Polsce. Jego firma rozpoczynała od sprzedaży samochodów Skoda w salonie w Wejherowie. Aktualnie ma ich kilka, także w Gdyni i w Gdańsku. Współpracuje głównie z grupą VAG (Volkswagen Audi Group), ale posiada także autoryzację na sprzedaż i serwis Mitsubishi. W swoich salonach w 2014 roku sprzedała łącznie 3485 samochodów.

Zobacz również: Trójmiejskie firmy w grupie TOP50 największych grup dealerskich w Polsce

Marka Audi jest już obecne w Trójmieście. Dotychczas funkcjonowały tu jej dwa przedstawicielstwa. Do około 2012 roku samochody tej marki można było nabyć w Sopocie, gdzie sprzedawała je firma Gajos (następnie przejęta przez grupę Benepol i aktualnie sprzedająca tylko Volkswageny oraz serwisująca Audi). Audi handlował też dealer Groblewski (aktualnie spółka Fota-Groblewski) na gdańskim Przymorzu. Teraz jednak musi on oddać pałeczkę pierwszeństwa firmie Plichta i w ciągu 2 lat wycofać się z rynku ze sprzedażą Audi.

Ponadto, warto podkreślić, że najbliższe Trójmiastu salony marki z czterema pierścieniami znajdują się w Bydgoszczy, Olsztynie i Poznaniu. Tak więc potencjalny, rynkowy zasięg działalności salonu Audi pod skrzydłami firmy Plichta, to teoretycznie Szczecin, Koszalin, Słupsk, Trójmiasto oraz Elbląg, co rysuje dobre perspektywy dla tego dealera.

Zobacz również: Przetasowania na trójmiejskim rynku motoryzacyjnym

Audi Centrum Gdańsk-07881

Obecnie, większość samochodów producenta z Ingolstadt w Trójmieście pochodzi z prywatnego importu oraz sprzedaży w lokalnych salonach samochodowych wyspecjalizowanych w sprzedaży aut luksusowych.

Oficjalny importer pokłada duże nadzieje w związku z umową z nowym dealerem i liczy, że Plichta tak jak w przypadku innych marek z grupy VAG skutecznie rozpowszechni tę markę na Pomorzu.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Tragiczny wypadek na trasie Dębki – Odargowo. Policja ustala tożsamość kierującej

We wtorek około godziny 3:30, Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pucku zostali powiadomieni o zdarzeniu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *