środa , 19 stycznia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Auto-detailing, czyli samochód jak nowy

Marzenie o posiadaniu nowego samochodu może zostać spełnione w nieco inny, a nawet tańszy sposób niż zakup auta z salonu. Z biegiem czasu, auto stopniowo traci walory estetyczne, ulegając drobnym zniszczeniom oraz zabrudzeniom. Istnieje kilka możliwości na zabezpieczenie oraz wydłużenie żywotu samochodu – jednym z nich jest auto-detailing.

Dlaczego auto-detailing?

Regularne mycie samochodu podstawowymi środkami na pewno pomaga w utrzymaniu czystego auta, które prezentuje się estetycznie jedynie kilka dni. Usuwa się przy tym warstwę brudu i… na tym niestety kończą się zalety własnoręcznego mycia czy korzystania z myjni samochodowych – szczególnie ręcznych, obsługiwanych przez kierowców niedoświadczonych w profesjonalnym czyszczeniu karoserii. W tego typu myjniach znajdują się uniwersalne środki do mycia i woskowania samochodu, przez co nie mogą one w odpowiedni sposób doczyścić auta oraz zagwarantować ochrony lakieru na dłuższy czas. Alternatywą jest auto-detailing, podzielony ze względu na zakres jego realizacji:

  • wewnętrzny – obejmuje czyszczenie tapicerki, bagażnika, kokpitów, listew i plastików,
  • zewnętrzny – skupia się głównie na karoserii, felgach oraz szybach.

To nie tylko mycie czy odkurzanie, ale wieloetapowe czyszczenie, które w profesjonalnym serwisie może potrwać nawet kilka dni.

Na auto-detailing składają się 3 etapy:

  • czyszczenie,
  • renowacja,
  • konserwacja.

To jednak nie tylko podkreślenie walorów estetycznych wybranego modelu samochodu, ale również zabezpieczenie elementów, z których się składa i wydłużenie jego żywotności. Czyszczenie usuwa brud, na który składają się smary, błoto, smoła, owady itp. Przy renowacji istnieje możliwość usunięcia rys na lakierze, a także pozbycia się wgnieceń. Konserwacja sprawi, że zarówno wnętrze samochodu, jak i jego konstrukcja zewnętrzna będzie odpowiednio zabezpieczone – na przykład przed wystąpieniem korozji.

Kompleksowe czyszczenie

Prawie każdy miłośnik motoryzacji wie, jak istotna jest czystość samochodu. Próbując wyczyścić go samodzielnie, musiałby poświęcić wiele godzin, a i tak efekt nie byłby zapewne taki, jakiego oczekuje. Oddanie auta w ręce specjalistów, wykazujących się umiejętnościami oraz doświadczeniem, a także wykorzystującym profesjonalne kosmetyki samochodowe, to gwarancja tego, że auto będzie wyglądało jak nowe.

Fachowiec zajmujący się auto-detailingiem dobierze kosmetyki odpowiednie do lakieru na zewnątrz oraz tapicerki i plastików wewnątrz samochodu. Oprócz wykonania podstawowych czynności nie zapomni również o wypolerowaniu lusterek czy dokładnym wyczyszczeniu schowków i zegarów. To szczegóły, na które nie zawsze zwraca się uwagę, jednak odkurzenie, umycie oraz zabezpieczenie nawet najdrobniejszych detali wpłynie na komfort przebywania w samochodzie oraz samej jazdy.

Profesjonalne kosmetyki samochodowe

Auto-detailing to dbałość nawet o najmniejsze szczegóły. To również wieloetapowy proces, którego części są ze sobą ściśle powiązane. Mycie samochodu wysokojakościowym szamponem nie zapewni odpowiednich efektów wizualnych, o ile po tym procesie nie postawi się na dokładne wysuszenie karoserii. Również to może nie być do końca zadowalające, jeśli na powierzchnię auta nie nałoży się wosku – najlepszy jest natomiast wosk amerykański lub japoński, który może utrzymać się na lakierze nawet 12 miesięcy. Kosmetyka samochodowa wymaga zatem profesjonalnego i przemyślanego podejścia, a także najlepszych środków oraz narzędzi. Odpowiednio wykonana zadowoli nie tylko właściciela samochodu, będzie również przykuwać wzrok innych kierowców czy przechodniów.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Jeździsz bez „prawka”? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

W 2020 roku prawo jazdy straciło 106,7 tys. kierowców, z czego większość to posiadacze uprawnień …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *