Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Auto-detailing, czyli samochód jak nowy

Marzenie o posiadaniu nowego samochodu może zostać spełnione w nieco inny, a nawet tańszy sposób niż zakup auta z salonu. Z biegiem czasu, auto stopniowo traci walory estetyczne, ulegając drobnym zniszczeniom oraz zabrudzeniom. Istnieje kilka możliwości na zabezpieczenie oraz wydłużenie żywotu samochodu – jednym z nich jest auto-detailing.

Dlaczego auto-detailing?

Regularne mycie samochodu podstawowymi środkami na pewno pomaga w utrzymaniu czystego auta, które prezentuje się estetycznie jedynie kilka dni. Usuwa się przy tym warstwę brudu i… na tym niestety kończą się zalety własnoręcznego mycia czy korzystania z myjni samochodowych – szczególnie ręcznych, obsługiwanych przez kierowców niedoświadczonych w profesjonalnym czyszczeniu karoserii. W tego typu myjniach znajdują się uniwersalne środki do mycia i woskowania samochodu, przez co nie mogą one w odpowiedni sposób doczyścić auta oraz zagwarantować ochrony lakieru na dłuższy czas. Alternatywą jest auto-detailing, podzielony ze względu na zakres jego realizacji:

  • wewnętrzny – obejmuje czyszczenie tapicerki, bagażnika, kokpitów, listew i plastików,
  • zewnętrzny – skupia się głównie na karoserii, felgach oraz szybach.

To nie tylko mycie czy odkurzanie, ale wieloetapowe czyszczenie, które w profesjonalnym serwisie może potrwać nawet kilka dni.

Na auto-detailing składają się 3 etapy:

  • czyszczenie,
  • renowacja,
  • konserwacja.

To jednak nie tylko podkreślenie walorów estetycznych wybranego modelu samochodu, ale również zabezpieczenie elementów, z których się składa i wydłużenie jego żywotności. Czyszczenie usuwa brud, na który składają się smary, błoto, smoła, owady itp. Przy renowacji istnieje możliwość usunięcia rys na lakierze, a także pozbycia się wgnieceń. Konserwacja sprawi, że zarówno wnętrze samochodu, jak i jego konstrukcja zewnętrzna będzie odpowiednio zabezpieczone – na przykład przed wystąpieniem korozji.

Kompleksowe czyszczenie

Prawie każdy miłośnik motoryzacji wie, jak istotna jest czystość samochodu. Próbując wyczyścić go samodzielnie, musiałby poświęcić wiele godzin, a i tak efekt nie byłby zapewne taki, jakiego oczekuje. Oddanie auta w ręce specjalistów, wykazujących się umiejętnościami oraz doświadczeniem, a także wykorzystującym profesjonalne kosmetyki samochodowe, to gwarancja tego, że auto będzie wyglądało jak nowe.

Fachowiec zajmujący się auto-detailingiem dobierze kosmetyki odpowiednie do lakieru na zewnątrz oraz tapicerki i plastików wewnątrz samochodu. Oprócz wykonania podstawowych czynności nie zapomni również o wypolerowaniu lusterek czy dokładnym wyczyszczeniu schowków i zegarów. To szczegóły, na które nie zawsze zwraca się uwagę, jednak odkurzenie, umycie oraz zabezpieczenie nawet najdrobniejszych detali wpłynie na komfort przebywania w samochodzie oraz samej jazdy.

Profesjonalne kosmetyki samochodowe

Auto-detailing to dbałość nawet o najmniejsze szczegóły. To również wieloetapowy proces, którego części są ze sobą ściśle powiązane. Mycie samochodu wysokojakościowym szamponem nie zapewni odpowiednich efektów wizualnych, o ile po tym procesie nie postawi się na dokładne wysuszenie karoserii. Również to może nie być do końca zadowalające, jeśli na powierzchnię auta nie nałoży się wosku – najlepszy jest natomiast wosk amerykański lub japoński, który może utrzymać się na lakierze nawet 12 miesięcy. Kosmetyka samochodowa wymaga zatem profesjonalnego i przemyślanego podejścia, a także najlepszych środków oraz narzędzi. Odpowiednio wykonana zadowoli nie tylko właściciela samochodu, będzie również przykuwać wzrok innych kierowców czy przechodniów.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ubezpieczenie DEFEND Gap – ubezpieczenie auta i portfela

Jednym z najczęściej przewijających się na forach internetowych mitów na temat ubezpieczenia GAP jest przekonanie, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *