niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Autodrom Pomorze w Pszczółkach oficjalnie otwarty!

Wzbudzający wiele emocji i długo wyczekiwany Autodrom Pomorze w Pszczółkach koło Gdańska został dzisiaj, 24 lipca, oficjalnie otwarty. Niestety początkowy entuzjazm trochę osłabł po ujawnienie warunków jego użytkowania i przeznaczenia, ale i tak nie jest źle.

Tor w Pszczółkach powstał głównie z myślą o nowych przepisach, które zaczną obowiązywać w 2016 roku. Wówczas, każdy początkujący kierowca będzie musiał na własny koszt odbyć dodatkowe szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy. Zobowiązany będzie wykonać je między 4 i 8 miesiącem od uzyskania uprawnień kategorii B. I to właśnie od przyszłego roku można spodziewać się największego ruchu na pomorskim autodromie. Funkcjonować będzie przez 7 dni w tygodniu, od godziny 8:00 do 20:00.

Autodrom Pomorze ODTJ Pszczółki-01044

Jego budowa rozpoczęła się w październiku 2014 roku i kosztowała około 12,5 mln zł. Inwestorem obiektu jest Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. Jest to pierwszy tego typu tor, o takim przeznaczeniu, w Polsce.

Ma ciekawy układ, nie jest „płaski”, a dwa zakręty wymagają refleksu i pewnych prawidłowych nawyków. Prędkości nie są duże, 100-130 km/h to raczej maks – mówi nam jeden z kierowców wyścigowych, który jeździł po Autodromie.

Wszystko na temat toru:

Autodrom Pomorze ma powierzchnię około 8 hektarów. Na jego terenie znajduje się asfaltowa pętla o długości 1047 metrów. Tor ziemny o charakterze terenowym przeznaczony dla quadów. Dwie płyty poślizgowe – okrężna o promieniu 68 metrów oraz prostokątna o wymiarach 150×50 metrów wyposażona w tak zwane szarpaki prowokujące poślizg. Ponadto na terenie obiektu znajduje się budynek biurowy o powierzchni około 500 m2 z zapleczem konferencyjnym i warsztatowo-garażowym.

Autodrom Pomorze ODTJ Pszczółki-00997

Zobacz również: Autodrom Pomorze krótko przed otwarciem

Przejazd (drift) po torze z wnętrza samochodu:

Na miejscu można wypożyczyć gokarty, którymi można jeździć po torze. Podstawowe ceny, od poniedziałku do czwartku to 30 zł za 8 minut jazdy, 48 zł za 15 minut i 85 zł za pół godziny. Od piątku do niedzieli ceny te wzrastają odpowiednio do 35/58/100 zł. Honorowane są zniżki dla uczniów i studentów, a także grupowa w przypadku więcej niż 6 osób.

Autodrom Pomorze ODTJ Pszczółki-01050

Najważniejszą informacją dla wielu osób zainteresowanych Autodromem jest to, że nie będzie możliwości swobodnej jazdy po obiekcie bez obecności instruktora w samochodzie.

Zobacz również: Autodrom pomorze prawie gotowy

Tor ma spełniać przede wszystkim zadania szkoleniowe, dlatego najtańszą opcją skorzystania z niego jest przyjazd własnym pojazdem, którym wraz z instruktorem PORD’u możemy jeździć przez godzinę za 200 zł. W przypadku korzystania z samochodu należącego do Autodromu Pomorze cena za 1h wynosi 350 zł.

Autodrom Pomorze ODTJ Pszczółki-01054

Istnieje również możliwość wynajęcia całego obiektu na wyłączność w cenie 1000 zł za 1 godzinę. Dłuższe terminy ustalane są indywidualnie z zainteresowaną stroną.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Autodromu Pomorze

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *