Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. gdansk.pl

Baw się dobrze, wracaj bezpiecznie! Akcja „kieruj bez procentów”

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień rozpoczyna wakacyjną akcję „Baw się dobrze, wracaj bezpiecznie”. To happening odbywający się w ramach kampanii Miasta Gdańska „Kieruj bez procentów”, który potrwa od początku do zakończenia wakacji. 

„Baw się dobrze, wracaj bezpiecznie” to akcja  skierowana do uczestników zabaw  w dyskotekach i klubach namawiająca kierowców, którzy pili alkohol w trakcie zabawy do rezygnacji z siadania za kierownicą , pozostawienia auta na parkingu i bezpiecznego powrotu do domu innym środkiem lokomocji.

Tzw. dyskotekowe wypadki*  są nierzadko dramatycznym zakończeniem zabawy młodych ludzi, nie tylko w Polsce, lecz na terenie całej Europy, stąd wiele akcji kierowanych  do młodych kierowców mających na celu zmianę ich postaw, zwłaszcza wobec prowadzenia pojazdów po wypiciu alkoholu – podkreśla Radosław Nowak, z GCPU. –  „Baw się dobrze , wracaj bezpiecznie”  to hasło towarzyszące bawiącym  się w klubach w weekendy wakacji.

W województwie Pomorskim w ok. 25 klubach rozprowadzane będą podkładki do napojów  promujące hasło akcji i przestrzegające kierowców przed podejmowaniem ryzykownych zachowań. Kluby otrzymały ponadto dżingiel muzyczny, który emitowany będzie podczas wakacyjnych imprez, począwszy od pierwszego lipcowego weekendu (3-4 lipca).  Nagranie ma za zadanie przypominać młodym ludziom o konieczności zachowania trzeźwości podczas prowadzenia pojazdów.

Partnerem akcji jest Porsche Centrum Sopot.

Trójmiejskie kluby zaangażowane w akcję to:

Klub Parlament, ul. Św. Ducha 2

Miasto Aniołów, ul. Chmielna 26

Autsajder, ul. Do Studzienki 34a

Klub Kosmos, ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan)

Makahiki, ul. Bohaterów  Monte Cassino 60

Sfinks 700, al. Franciszka Mamuszki 1

Miasta zaangażowane w akcję w roku 2015: Gdańsk, Sopot, Władysławowo, Człuchów, Tczew, Kwidzyn, Pruszcz Gdański, Starogard Gdański, Pelplin

* Wypadki dyskotekowe to weekendowe kolizje z udziałem młodych kierowców wracających z zabawy. Ich powodem jest nadmierna prędkość, po wcześniejszym spożyciu alkoholu przez uczestników wypadku i obecność kilkorga młodych pasażerów. Skutki takich wypadków  często są tragiczne, ginie w nich nierzadko kilka osób.

Źródło: gdansk.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kawalkada Porsche znowu na Pomorzu – Porsche Road Tour 2021 z Porsche Centrum Sopot

Coroczna tradycja i zarazem jedna z najciekawszych motoryzacyjnych imprez na Pomorzu – Porsche Road Tour …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *