BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Bawaria Motors Gdańsk już oficjalnie

Długo wyczekiwane otwarcie nowego przedstawicielstwa marki BMW w Gdańsku zbliża się wielkimi krokami. Lada dzień działalność rozpocznie salon Bawaria Motors przy ulicy Grunwaldzkiej 195. Nieoficjalne otwarcie praktycznie już nastąpiło – na frontowej elewacji zawisło wreszcie logo firmy. Oficjalne odbędzie się 28 maja, natomiast w ostatni weekend, w dniach 29-31 maja przewidziane są tzw. Dni Otwarte i atrakcje związane z Dniem Dziecka. Planowany jest wówczas także przedpremierowy pokaz nowego modelu w ofercie BMW.  

Bawaria Motors Gdańsk-05934Historia przedstawicielstw BMW w Trójmieście jest skomplikowana. Producent przez długi czas nie miał szczęścia we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. W efekcie, autoryzacja na sprzedaż samochodów bawarskiej marki krążyła między różnymi firmami. Przez pewien czas salon BMW znajdował się w Sopocie przy ulicy Platanowej, gdzie samochody tej marki sprzedawało przedstawicielstwo Cerkaski. W Gdyni autoryzację miała firma Kulesza, a później Fota, która aktualnie działa wraz z firmą Groblewski jako przedstawiciel Volksawgena i Audi.

Przeczytaj także: BMW Bawaria Motors w Gdańsku coraz bliżej

To właśnie w dawnym salonie tej firmy w Gdyni, przy ulicy Stryjskiej, rozpoczęła działalność Bawaria Motors, jako autoryzowany serwis i salon sprzedaży używanych BMW.

Równocześnie w Gdańsku otwarto salon tej marki w firmie Zdunek przy ulicy Miałki Szlak. Właściciel firmy, Tadeusz Zdunek, godząc się na współpracę z BMW miał od samego początku świadomość, że zgodnie z polityką marki w każdej dużej aglomeracji działać mają dwa przedstawicielstwa BMW. Tak też się dzieje aktualnie w Trójmieście. Firma Zdunek otworzyła w połowie 2014 roku nowoczesny salon w Gdyni, przy ulicy Wielkopolskiej. A w Gdańsku jedynym przedstawicielem będzie Bawaria Motors.

Bawaria Motors Gdańsk-05930

Budowa nowego salonu rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku. W budynku mieścić się będzie salon i serwis samochodów BMW oraz serwis MINI. Ekspozycja nowych samochodów zlokalizowana będzie na powierzchni 2500 metrów kwadratowych i będzie dwupoziomowa. Pomieści ona 25 samochodów. W strefie serwisowej znajdzie się miejsce dla 12 aut.

Bawaria Motors Gdańsk-05932

Dodajmy, że w gdańskim oddziale Bawaria Motors zatrudnienie znajdzie około 50 osób. Będą wśród nich osoby znane z trójmiejskiego rynku sprzedaży samochodów. Funkcję dyrektora sprzedaży pełnić będzie Piotr Wejman, który wcześniej związany był z firmą Drywa, będącą przedstawicielem Volvo.

Warto też dodać, że na tej inwestycji skorzysta także sama dzielnica. Inwestor bowiem uporządkował zaniedbany od pewnego czasu teren.

Bawaria Motors to część grupy PGA, działającej na rynku motoryzacyjnym od 1979 roku i posiadającej ponad 200 salonów we Francji i Holandii, oraz będącej przedstawicielem BMW AG w Skandynawii. Bawaria Motors obecna jest na polskim rynku motoryzacyjnym od 2004 roku. Firma obecna jest w Trójmieście, Warszawie, Jankach i Katowicach.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

W Gdańsku rozpoczął działalność nowy dealer AutoDiscover – w ofercie auta zza Oceanu

W Gdańsku – Oliwie, pod adresem Aleja Grunwaldzka 355, rozpoczął działalność nowy salon samochodowy. Należy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *