Slider
Slider
Fot. ODTJ Autodrom Pomorze

Będzie ciszej wokół toru Autodrom Pomorze w Pszczółkach

Fot. ODTJ Autodrom Pomorze

Ruszyła budowa akustycznego wału ziemnego wokół Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze w Pszczółkach. Nowa inwestycja pochłonie blisko 150 tysięcy złotych.

Budowa wału to kolejny etap poprawy infrastruktury ośmiohektarowego obiektu. Głównym zadaniem nasypu będzie zniwelowanie dźwięków dobiegających z toru podczas imprez motoryzacyjnych. Inwestycja to odpowiedź na prośby ze strony okolicznych mieszkańców.

Zobacz więcej: Spór wokół hałasu w ODTJ Autodrom Pomorze oraz orzeczenie sądu w tej sprawie

Pomimo braku przekroczeń dopuszczalnego poziomu hałasu w środowisku na granicy terenów chronionych, z inicjatywy Zarządcy proponuje się wykonanie wału ziemnego w południowej części obiektu […]. Wały ziemne charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami w zakresie pochłaniania dźwięku, dlatego jego usytuowanie wpłynie na poprawę klimatu akustycznego w okolicy obiektu Autodrom Pomorze oraz na granicy terenów chronionych zlokalizowanych w otoczeniu obiektu – czytamy w ekspertyzie akustycznej wykonanej przez firmę Transprojekt Gdański.

Fot. ODTJ Autodrom Pomorze

Przetarg na budowę wygrała Firma Usługowo Budowlana Witold Cygert. Prace zaplanowane są do 17 stycznia 2020 r.

Drugim etapem inwestycji będzie nasadzenie krzewów na koronie wału. Zieleń stanowić będzie dodatkowy element wygłuszający.

Źródło: ODTJ Autodrom Pomorze

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przyjechał na stację mimo zakazu prowadzenia i uszkodził dystrybutor

Kryminalni zatrzymali 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo uszkodzenia mienia. Według ustaleń mundurowych sprawca pistoletem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *