piątek , 12 sierpnia 2022
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Bestsellerowy crossover w nowej odsłonie: nowy Nissan Qashqai w Trójmieście!

Nissan Qashqai to najlepiej sprzedający się kompaktowy crossover w Europie, który trafia właśnie do Trójmiasta w odświeżonej wersji. Zmiany dotyczą czterech obszarów i obejmują: uatrakcyjnioną stylistykę nadwozia, wyższą jakość wykończenia wnętrza, lepsze właściwości jezdne oraz nowe technologie inteligentnej mobilności Nissana.

W nowym kompaktowym crossoverze zachowano dotychczasową ofertę silnikową. Klienci mają zatem do wyboru dwa silniki benzynowe: 1.2 DIG-T 115 KM i 1.6 DIG-T 163 KM oraz dwa wysokoprężne: 1.5 dCi 110 KM i 1.6 dCi 130 KM, sześciobiegową przekładnię manualną lub przekładnię automatyczną Xtronic oraz dwa rodzaje napędu — na jedną lub obie osie. Diesel 1.5 o mocy 110 KM jest liderem w swoim segmencie pod względem emisji CO2 (99 g/km) i zużycia paliwa (3,8 l/100 km).

Gama nowego Nissana Qashqai składa się z pięciu poziomów wyposażenia: Visia, Acenta, N‑Connecta, Tekna oraz najwyższego Tekna+, będącego nowością w tym modelu. Ceny rozpoczynają się od 79 750 zł.

Unowocześniona stylistyka nadwozia

Nowy Nissan Qashqai w Zdunek KMJ-08296Przód został gruntownie przeprojektowany — dotyczy to także nowego zintegrowanego zderzaka we wszystkich wersjach wyposażenia. Znacznie zwiększyła się liczba lakierowanych elementów nadwozia, a widoczne czarne plastiki otrzymały eleganckie błyszczące wykończenie. Wloty powietrza po każdej stronie wspomagają chłodzenie komory silnika.

Głównym elementem przeprojektowanego przodu jest najnowsza wersja motywu litery V na kracie wlotu powietrza, otaczającego nowy emblemat Nissana. Sam emblemat występuje w dwóch odmianach. Od wersji N‑Connecta jest on całkowicie płaski — wynika to z faktu, że za nim znajduje się radar wchodzący w skład inteligentnego systemu hamowania awaryjnego (IEB). Płaska powierzchnia pozwala na swobodny przepływ fal emitowanych przez radar. Wcześniej radar był zamontowany niżej, pod osłoną chłodnicy. Druga, bardziej tradycyjna odmiana emblematu jest montowana w samochodach bez systemu IEB.

Nowy Nissan Qashqai w Zdunek KMJ-08313

Z kratą wlotu powietrza sąsiadują nowe oprawy reflektorów, w których wyraźniej zaznaczono różnice między wersją halogenową oferowaną w wersji Visia, Acenta i N‑Connecta, a w pełni diodowymi reflektorami w odmianach Tekna i Tekna+ (opcja w N‑Connecta).

Tylny zderzak nowego Nissana Qashqai zyskał bardziej nowoczesny kształt i eleganckie wykończenie.

Z profilu nowego Nissana Qashqai można będzie rozpoznać po nowych wzorach felg ze stopów metali lekkich o średnicy 17, 18 lub 19 cali. Qashqai po zmianach wydłużył się o 17 mm, z 4377 do 4394 mm. Szerokość (1806 mm) i wysokość (1595 mm) pozostały bez zmian.

Zmiany we wnętrzu

Pierwszym elementem, który zauważa się wsiadając do samochodu, jest nowa kierownica. Centralna część kierownicy jest mniejsza niż dotychczas, a trzy ramiona są węższe, dzięki czemu widoczność zestawu wskaźników poprawiła się o 17%.

Zmodernizowano także wiele innych elementów w kabinie. Kratki nawiewów i wewnętrzne klamki zostały wykonane z lepszych gatunkowo i przyjemniejszych w dotyku materiałów, a centralny podłokietnik między przednimi fotelami (od wersji Acenta wzwyż) ozdobiono eleganckimi przeszyciami. Podsufitka modelu Qashqai od wersji Tekna ma teraz ciemny kolor. W egzemplarzach z automatyczną skrzynią biegów Xtronic dźwignia sterowania przekładnią zyskała nowy styl oraz nowy mieszek z imitacji skóry.

Nowy Nissan Qashqai w Zdunek KMJ-08305

Funkcja automatycznego opuszczenia szyby jednym naciśnięciem przycisku jest teraz dostępna we wszystkich czterech drzwiach i stanowi standard w każdej wersji wyposażenia. Wszystkie okna można także otworzyć lub zamknąć jednocześnie przyciskiem na pilocie centralnego zamka — na przykład żeby szybko schłodzić wnętrze w upalny dzień.

Aby zwiększyć atrakcyjność modelu i nadać mu więcej ekskluzywnych cech, przednie fotele od wersji N‑Connecta wzwyż zostały gruntownie przeprojektowane. Fotele lepiej niż dotychczas obejmują siedzące w nich osoby, a wyższe oparcia i zwężone boki zwiększają poczucie przestronności w kabinie oraz poprawiają widoczność pasażerom podróżującym z tyłu. W wersji Acenta zastosowano nowe i bardziej wytrzymałe wykończenie tekstylne, zachowując dotychczasową konstrukcję foteli.

Lepsze wrażenia z jazdy dzięki ograniczeniu hałasu i wibracji

Nowy Nissan Qashqai w Zdunek KMJ-08316W nowym Nissanie Qashqai wprowadzono rozwiązania istotnie ograniczające hałas i wibracje. W przednich drzwiach oraz we wnękach tylnych kół umieszczono więcej materiału dźwiękochłonnego i wyższej niż dotychczas jakości. W przednich drzwiach zastosowano dodatkowe uszczelki oraz zwiększono grubość szyb w tylnych drzwiach (z 3,15 do 3,85 mm), poprawiając komfort pasażerów podróżujących z tyłu.

Poprawiono także parametry systemu audio oraz działanie systemu głośnomówiącego z modułem Bluetooth. Inżynierowie zmierzyli, że słyszalność rozmowy w czasie jazdy poprawiła się o 5%, co jest istotną i odczuwalną zmianą.

Od strony komfortu jazdy priorytetem było ograniczenie kołysania nadwozia i lepsze tłumienie nierówności. Uzyskano to poprzez zmianę charakterystyki amortyzatorów, ograniczenie sprężystości układu kierowniczego oraz modyfikację elementów gumowych. W celu utrzymania właściwości jezdnych na doskonałym poziomie zwiększono sztywność stabilizatora poprzecznego. Dzięki zmianie charakterystyki systemu aktywnej kontroli ruchów nadwozia samochód mniej się przechyla przy pokonywaniu dużych nierówności.

Nowy Nissan Qashqai w Zdunek KMJ-08294

Nowy system aktywnej kontroli powrotu kierownicy do położenia centralnego sprawia, że wraca ona do środkowego położenia w bardziej naturalny sposób, co poprawia precyzję prowadzenia. W układzie kierowniczym zastosowano nowy dynamiczny amortyzator, który zmniejsza wibracje przenoszone na dłonie kierowcy.

Nowe modele eksponowane są już w obu trójmiejskich salonach marki Nissan. Warto również dodać, że już w ubiegłym tygodniu w salonie Nissan Zdunek KMJ w Gdyni wydany został pierwszy egzemplarz nowego Qashqai’a w Polsce.

Źródło informacji: Nissan Polska

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Używany i leciwy, ale z małym przebiegiem? Tak – ze Szwajcarii! Mercedes E320 W211 w Zdunek Samochody Używane

Mercedes Klasy E generacji W211 to, poza topowymi wersjami AMG, raczej mało ekscytujący samochód. Prezentowany …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.