czwartek , 21 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Bez prawa jazdy spowodował wypadek, w samochodzie było 10 osób

Fot. KWP

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w powiecie tczewskim. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem zafira uderzył w wysepkę rozdzielającą pasy jezdni, a następnie wpadł do rowu. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że 21-letni kierowca nie miał uprawnień do kierowania, a samochodem podróżowało niedopuszczalna liczba osób. Do szpitala trafiła jedna pasażerka z samochodu uczestniczącego w zdarzeniu. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do kierowców o ostrożność i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

W miniony piątek (1 listopada br.) po godzinie 8.00 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał się wydarzyć na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Miłobądz.

Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w to miejsce funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Jak wstępnie ustalili na miejscu pracujący stróże prawa, do zdarzenia doszło, gdy 21-letni kierowca Opla Zafiry jadąc drogą krajową nr 91 w kierunku Tczewa, stracił panowanie nad samochodem, uderzył w wysepkę rozdzielającą pasy jezdni, a następnie wpadł do rowu.

Fot. KWP

Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego Oplem, który był trzeźwy. Okazało się, że kierujący, 21-letni obywatel Rumunii, nie miał uprawnień do kierowania samochodami, a podróżowało z nim aż 10 osób, co jest niedozwoloną ilością osób w tym pojeździe. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny Zafiry z uwagi na uszkodzenia powypadkowe, a samochód odholowano na policyjny parking.

Fot. KWP

W wyniku tego zdarzenia jedna pasażerka z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafiła do szpitala. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina – a to może być przyczyną wielu tragedii.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Yaris Cross już w trójmiejskich salonach

Do salonów Toyoty wjechały nowe modele Yaris Cross i będzie to już ekspozycja stała. Po …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *