sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Policja

Bez uprawnień i prawdopodobnie po narkotykach przewoziła 2-letniego syna, miała przy sobie kokainę

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 27-letnią kierującą Mercedesem, która nie miała uprawnień, posiadała przy sobie kokainę oraz prawdopodobnie była pod wpływem narkotyków. W takich okolicznościach kobieta przewoziła w samochodzie swojego 2-letniego syna. Kilka godzin wcześniej funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego męża kobiety, kiedy podczas kontroli drogowej okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności oraz kierował samochodem, prawdopodobnie będąc pod wpływem kokainy. Kobiecie i mężczyźnie grozi kara kilkuletniego pozbawienia wolności. O zdarzeniu zostanie też powiadomiony sąd rodzinny.

W piątek po południu policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że na ul. Uczniowskiej świadek uniemożliwił dalszą jazdę i zabrał kluczyki kierującej Mercedesem, która prawdopodobnie jest pijana, a w aucie przewozi dziecko.

Funkcjonariusze zbadali kobietę alkomatem, który pokazał, że 27-latka była trzeźwa. Uwagę policjantów zwróciło zachowanie gdańszczanki, która miała spowolnione ruchu i mówiła niewyraźnie. Mając podejrzenie, że 27-latka jest pod wpływem środków odurzających, w szpitalu została jej pobrana krew do dalszych badań. Podczas sprawdzania danych osobowych gdańszczanki, okazało się, że nie ma ona uprawnień do kierowania. Ponadto w trakcie przeszukania 27-latki oraz jej auta policjanci znaleźli i zabezpieczyli 24 porcji kokainy. W takich okolicznościach gdańszczanka przewoziła Mercedesem swojego 2-letniego syna. Chłopiec po zbadaniu przez lekarza trafił pod opiekę członka rodziny. O zdarzeniu policjanci powiadomią sąd rodzinny.

Kilka godzin wcześniej podczas obsługi kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Czarny Dwór i Alei Jana Pawła II funkcjonariusze zatrzymali męża 27-latki, który kierował Volkswagenem Polo. Podczas rozmowy z policjantami 30-letni sprawca kolizji nie zachowywał się naturalnie. Mając podejrzenie, że mężczyzna może być pod wpływem środków odurzających, w szpitalu została mu pobrana krew do dalszych badań. Podczas sprawdzania jego danych, okazało się, że 30-latek jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz do osadzenia w zakładzie karnym, celem odbycia kary w wymiarze 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie zgodnie z dyspozycją sądu przewieziony do zakładu karnego.

Za posiadanie środków odurzających grożą 3 lata więzienia, za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi 2 lata pozbawienia wolności.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *