MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. AmberOne

Bezpieczeństwo, moje drugie imię – (ZA)TRZYMAJ SIĘ ZASAD

W 2016 roku AmberOne Autostrada A1 w ramach kontynuacji kampanii „Bezpieczeństwo, moje drugie imię”, rozpoczyna jej nową odsłonę pod hasłem „(Za)trzymaj się zasad”. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii będzie edukacja kierowców w kwestiach związanych z poprawnymi zasadami zatrzymywania się na autostradzie w razie awarii pojazdu.

W ostatnich latach na AmberOne Autostradzie A1 doszło do 3 śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych. Późniejsze analizy przyczyn wypadków wykazywały, że spowodowane były one niewiedzą lub niezachowaniem odpowiedniej ostrożności przez użytkowników, którzy w wyniku awarii auta musieli zatrzymać się na autostradzie. Powyższe zdarzenia jak i sygnały od kierowców i służb utrzymania autostrady sprawiły, że postanowiliśmy rozpocząć kampanię edukacyjną, w której przedstawiamy zasady właściwego zatrzymywania pojazdu na autostradzie w razie awarii.

Anna Kordecka, rzecznik Gdańsk Transport Company

Kampania rusza z początkiem ferii zimowych, tj. w połowie stycznia 2016 roku. W kilku miejscach na AmberOne Autostradzie A1 funkcjonariusze Policji będą zatrzymywali wybrane pojazdy i udzielali kierowcom instrukcji na temat właściwego zatrzymania się w razie awarii. Oprócz instrukcji zawierającej zasady poprawnego zatrzymywania się na autostradzie, kierowca otrzyma latarkę bezpieczeństwa i/lub kamizelkę odblaskową. Podobne kontrole będą powtarzane w lutym, marcu, maju oraz listopadzie.

W ramach kampanii przygotowano także ulotki z serii „(Za)trzymaj się zasad”, które w czasie trwania akcji będą dostępne także w punktach poboru opłat na AmberOne Autostradzie A1.

Mamy nadzieję, że kampania „(Za)trzymaj się zasad” sprawi, że użytkownicy autostrad i dróg ekspresowych zapamiętają kilka złotych zasad, które zapewnią im bezpieczeństwo. Złote zasady, których należy się trzymać, to:
– zatrzymuj się wyłącznie na pasie awaryjnym jak najbliżej prawej strony
– opuść pojazd przez prawe drzwi
– ostrzeż innych, tj. włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i ustaw trójkąt ostrzegawczy w odległości przynajmniej 100 m
– poruszaj się wyłącznie pasem awaryjnym lub terenem zielonym
– zadzwoń po pomoc
– oczekuj na pomoc w bezpiecznej odległości od pojazdu na terenie zielonym.

W ramach kampanii powstały również:
– animowana instrukcja „Bezpieczne zatrzymanie na autostradzie”:


– na wszystkich MOPach na AmberOne Autostradzie A1 stanęły tablice informacyjne z instrukcją poprawnego zatrzymywania na autostradzie w razie awarii.

Kampania „Bezpieczeństwo, moje drugie imię – (Za)trzymaj się zasad” została objęta patronatem merytorycznym przez Wojewódzką Komendę Policji w Gdańsku. Do akcji przyłączyły się także Komenda Miejska Policji w Grudziądzu oraz Komenda Powiatowa w Świeciu.

Źródło: AmberOne Autostrada A1

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M4 Frozen Orange

BMW M4 gościło w naszym “kolorystycznym” cyklu już nieraz. Teraz powraca, ale barwie, o której …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *