Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Bezpieczna A1. Wzmożone kontrole na pomorskim odcinku autostrady we wtorek 11 maja

11 maja na pomorskim odcinku Autostrady Bursztynowej należy spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych. Nadmierna prędkość, niezachowanie bezpiecznej odległości, korzystanie podczas kierowania z telefonów komórkowych to najczęstsze przyczyny zdarzeń na drogach szybkiego ruchu.

W najbliższy wtorek na pomorskim odcinku autostrady A1 należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli Policji. Pomorscy mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej prowadzą do tragicznych zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, jazda „na zderzaku”, rozmowy telefoniczne, a nawet przeglądanie stron internetowych oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, a co gorsze, nieprawidłowe przewożenie dzieci, niestety nie są zjawiskami rzadkimi.

Na autostradzie, oprócz oznakowanych pojazdów policyjnych, pojawią się także pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejetratory, których kierowcami będą policjanci należący do zespołu „SPEED”.

W roku 2020 na polskich autostradach doszło do 291 wypadków, w których zginęły 54 osoby. Na autostradzie A1 zginęły 22 osoby. Główną przyczyną była nadmierna prędkość.

Należy zwrócić także uwagę na fakt, że 7 osób zginęło z powodu zmęczenia. Przypominamy, że aby bezpiecznie dojechać do celu, należy robić regularne przerwy, przede wszystkim wsiadać za kierownicę wypoczętym. Zmęczenie, monotonna jazda, duże odległości oraz prędkości mogą stanowić tragiczną w  skutkach mieszankę.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

W Gdańsku przy ulicy Uczniowskiej 36 powstaje nowy salonu marki Volvo

Dealer Volvo Drywa oficjalnie potwierdził budowę swojego nowego salonu. Obiekt powstaje w Gdańsku, przy ulicy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *