Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

„Bezpieczna S6” – policyjna akcja kontrolna na obwodnicy

Od 15 do 31 grudnia będą trwały działania „Bezpieczna S6”. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas intensywnych przygotowań i częstych podróży. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz popełniania wykroczeń skutkujących powstawaniem zdarzeń drogowych. Kierowcy korzystający z obwodnicy Trójmiasta powinni zachować szczególną ostrożność z uwagi na intensywny ruch oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Od 15 grudnia trwają działania „Bezpieczna S6”. Na obwodnicy Trójmiasta pojawi się większa liczba patroli Policji. Mundurowi, wyposażeni w oznakowane i nieoznakowane pojazdy, będą dbać o nasze bezpieczeństwo na jednaj z najbardziej obciążonych dróg w Polsce.

Przedświąteczne zakupy oraz rodzinne wyjazdy spowodują, że ruch na obwodnicy będzie jeszcze większy. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, nie przekraczanie dozwolonej prędkości, trzymania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego.

W przypadku awarii należy pamiętać o ustawieniu trójkąta ostrzegawczego w odległości 100 m za pojazdem. Należy wezwać pomoc drogową i czekać poza pojazdem, za barierami ochronnymi.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Kierowcy mogą się spodziewać badań trzeźwości oraz kontroli czy najmłodsi przewożeni są prawidłowo. Funkcjonariusze przypominają również o obowiązkowym korzystaniu z pasów bezpieczeństwa.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Już wkrótce podpisanie umowy na S6 Skórowo – Leśnice

Zakończyła się kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, która dotyczyła postępowania przetargowego na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 między …

Jeden komentarz

  1. Czyli teraz bez yanosika nie ma co wyjeżdżać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *