środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Mercedes-Benz Polska

Bezpieczniej nad Bałtykiem dzięki Klasie X

Fot. Mercedes-Benz Polska
Fot. Mercedes-Benz Polska

Bezpieczeństwo to obszar, w którym marka Mercedes-Benz od dawna jest szczególnie aktywna. Dlatego też Mercedes-Benz Vans Polska zdecydował się wesprzeć dwie jednostki ratownictwa wodnego: Stołeczne WOPR patrolujące plaże w Łebie, oraz Sopockie WOPR. Ratownicy obydwu przez rok będą użytkować najnowszego pikapa z gwiazdą: Klasę X.

Samochody zostały przekazane na ręce przedstawicieli dwóch jednostek ratownictwa wodnego: Marka Chadaja ze Stołecznego WOPR i Macieja Dziubicha z Sopockiego WOPR.

W każdym ratownictwie oprócz doskonałych umiejętności, liczy się czas i odpowiedni sprzęt. Ratownicy muszą mieć możliwość jak najszybszego i bezpiecznego dotarcia na miejsce zdarzenia – w przypadku WOPR na plażę. Pojazd dla nich przeznaczony powinien być mocny, niezawodny w każdych warunkach, wygodny i zapewniać możliwość przewiezienia każdego potrzebnego sprzętu, np. skuterów wodnych czy deski ratowniczej. Wszystkie te parametry spełnia idealnie najnowszy pikap Mercedes-Benz Klasa X. Wyposażony w napęd na cztery koła oraz dużą skrzynię ładunkową bez problemu dowiezie niezbędny sprzęt oraz ratowników na sam brzeg morza.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe to przede wszystkim prewencja: nauczanie pływania, pływania z elementami ratownictwa wodnego i samego ratownictwa wodnego oraz doskonalenie umiejętności z tego zakresu, a także informacja dla plażowiczów – i tych młodych, i tych starszych, co może im się przydarzyć niebezpiecznego nad wodą. Dzięki współpracy z Mercedes-Benz otrzymaliśmy pojazd, który daje komfort psychiczny ratownikom, pozwala niezawodnie i szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia. Daje też komfort techniczny – podkreśla Marek Chadaj ze Stołecznego WOPR. – Dzięki Klasie X jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie od otrzymania informacji o zdarzeniu dowieźć na miejsce ratowników ze sprzętem, takim jak np. deska ratownicza, zasobnik z liną asekuracyjną, torba R-1, sprzęt ABC, bojki SP, żeby podjąć akcję ratowania życia ludzkiego.

Fot. Mercedes-Benz Polska
Fot. Mercedes-Benz Polska

Stołeczne WOPR będzie użytkowało Klasę X w wersji wyposażenia PROGRESSIVE i z zabudową hardtop, w kolorze czerwonym.

Fot. Mercedes-Benz Polska
Fot. Mercedes-Benz Polska

Klasa X posiada szereg cech kluczowych dla ratownictwa wodnego – mówi Maciej Dziubich z Sopockiego WOPR. – Przestrzeń ładunkowa zapewnia nam możliwość przewiezienia dużej ilości potrzebnego sprzętu na akcję ratunkową – bo nigdy nie wiemy, co nam będzie potrzebne na miejscu. Napęd na cztery koła oraz hak będziemy wykorzystywali do wodowania jednostek pływających bezpośrednio do morza, dzięki temu będziemy mogli szybciej wyruszyć na akcję ratunkową. Podsumowując: to auto sprawi, że Ratownicy Sopockiego WOPR będą skuteczniejsi w swoich działaniach.

Ratownicy Sopockiego WOPR będą jeździć Klasą X w wersji wyposażenia POWER, z zabudową hardtop, w kolorze biały metalic.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Jeden komentarz

  1. Już kilka razy pożyczałem w Panek modele Mercedesa i jeśli chodzi o bezpieczeństwo to nigdy nie miałem zastrzeżeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *