wtorek , 23 kwietnia 2024
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Joanna Oleszek (autodrompomorze.pl)

Bezpieczny Saur Neptun Gdańsk

Saur Neptun Gdańsk otrzymał specjalne wyróżnienie w plebiscycie organizowanym przez redakcję Dziennika Bałtyckiego, Pomorską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. Kapituła doceniła nasze działania przyznając nam nagrodę w kategorii „Instytucja roku w działaniach na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.

Kapituła konkursu doceniła nasz wysiłek, który jako firma wkładamy w szkolenie pracowników związane z podnoszeniem bezpieczeństwa na drodze. Chodzi o dwa organizowane w tym roku kursy: doskonalenie technik jazdy na Autodromie Pomorze w Pszczółkach oraz cykliczne szkolenia związane z uzyskiwaniem przez naszych pracowników uprawnień do kierowania ruchem. W pierwszym ze szkoleń udział wzięło aż 99 pracowników naszej firmy. Doskonalili oni technikę jazdy na płycie poślizgowej, płycie pierścieniowej, placu manewrowym oraz torach quadowych i kartingowych na Autodromie.

Fot. Joanna Oleszek (autodrompomorze.pl)
Fot. Joanna Oleszek (autodrompomorze.pl)

Uznaliśmy, że takie szkolenie będzie bardzo przydatne. Nasi pracownicy doskonalili technikę jazdy, by dojechać na wezwania naszych klientów nie tylko szybko, ale i bezpiecznie. Bo kiedy nastąpi awaria, mieszkańcy oczekują od nas natychmiastowego działania. Więc działamy! – wyjaśnia Serge Bosca, prezes Saur Neptun Gdańsk.

Fot. Joanna Oleszek (autodrompomorze.pl)
Fot. Joanna Oleszek (autodrompomorze.pl)

Zakres szkolenia w Pszczółkach obejmował: slalom ciasny i szeroki, awaryjne hamowanie na prostej, hamowanie z omijaniem przeszkody, jazdę w warunkach ekstremalnych, omijanie przeszkód na śliskiej nawierzchni, a także opanowanie zjawisk nadsterowności i podsterowności pojazdu.

Bezpieczeństwo naszych pracowników jest bezcenne. A umiejętność bezpiecznej jazdy przydaje się nie tylko w życiu zawodowym, ale także osobistym. Uczestnicy szkoleń byli po nich bardzo zadowoleni. Deklarowali, że będą się szkolić także prywatnie, bo szkolenie nie tylko podniosło umiejętności związane z technika jazdy, ale uczyło też wyobraźni na drodze – dodaje Serge Bosca.

Jak przekonują fachowcy z Autodromu Pomorze szkolenie przydaje się kierowcom na każdym etapie.

Tym „świeżym” szkolenie pokazuje, czego im jeszcze brakuje, a u doświadczonych weryfikuje ich możliwości. W jednym i drugim przypadku efekt jest pożądany, bo sprawdzamy własne umiejętności i uświadamiamy sobie, co jeszcze jest słabą stroną za kierownicą – zaznacza Grzegorz Wiktorko, instruktor techniki jazdy z Autodromu, który prowadził szkolenie.

Drugie szkolenie, na które rok rocznie wysyłamy naszych pracowników związane jest z uzyskiwaniem przez nich uprawnień do kierowania ruchem w pasie drogowym. Jak wiemy z praktyki awarie sieci wodociągowej mają to do siebie, że rzadko da się je przewidzieć. Zdarzają się na całej sieci wod-kan, a zatem także w pasie drogowym. Podczas ich usuwania na drodze należy zachować szczególną ostrożność. Czasami więc, gdy wymaga tego sytuacja, członkowie ekip naprawczych Saur Neptun Gdańsk wcielają się w role policjantów z drogówki, a co się z tym wiąże – kierują ruchem. By robić to profesjonalnie, ale przede wszystkim bezpiecznie dla wszystkich uczestników ruchu, zadanie to wykonują osoby, które przeszły specjalistyczne szkolenie. Organizuje je Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. Od 2008 roku szkolenie takie w SNG przeszło 117 osób – tylko w tym roku 15. Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego i zagrożenia, jakie niesie charakter pracy na drodze. Uczą się jakie są możliwe reakcje na zachowania uczestników ruchu drogowego niezgodne z przepisami. Poznają elementy wyposażenia osób kierujących ruchem i sposoby podawania sygnałów i poleceń kierowcom. Kurs taki kończy się testem – zarówno teoretycznym – jak i praktycznym. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu wydawane jest zaświadczenie ważne przez 5 lat.

Źródło: Saur Neptun Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Powiew wiosny w Porsche Centrum Sopot – 911 Turbo Cabriolet

Ma 580 koni mechanicznych, do pierwszej “setki” przyspiesza w 2.9 sekundy, gna 320 km/h, ma …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *