Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Bezpieczny weekend i bezpieczne wakacje na drogach woj. pomorskiego
Fot. KWP

Bezpieczny weekend i bezpieczne wakacje na drogach woj. pomorskiego

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będzie wyglądał najbliższy weekend 23-25 czerwca dla większości funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem Polaków rozpoczynających wakacyjny wypoczynek. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci są przewożone w fotelikach.

23 czerwca ruszają ogólnopolskie działania „BEZPIECZNY WEEKEND”, które potrwają do 25 czerwca i będą jednocześnie wstępem do działań „BEZPIECZNE WAKACJE” trwających na terenie całego kraju do końca sierpnia.

Już od piątku 23 czerwca, na drogach w całej Polsce będzie więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Będą oni widoczni na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość kierowców, oceniać sposób wykonywania manewrów wyprzedzania, stosowania się do zasad udzielania pierwszeństwa przejazdu będących głównymi przyczynami powstawania zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz eliminować z ruchu osoby będące w stanie po użyciu środków odurzających.

Patrole ruchu drogowego będą nadzorować ruch pojazdów zarówno w radiowozach oznakowanych jak i nieoznakowanych wyposażonych w wideo rejestratory.

Pogoda podczas większości letnich dni będzie sprzyjała podróżom. Niestety, to właśnie w takich warunkach dochodzi do największej liczby wypadków, które zarazem są najbardziej tragiczne. Nie ulegajmy poczuciu, że skoro pogoda jest dobra, to można pojechać szybciej – to główna przyczyna większości wypadków. Trzeba być przygotowanym na nagłe zmiany pogody, a także na zmiany w przyczepności nawierzchni.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *