czwartek , 2 grudnia 2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

„Bezpieczny weekend” – policjanci z Gdańska zatrzymali nietrzeźwych kierujących

Policjanci z Gdańska w ubiegły weekend zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich kierował samochodem najprawdopodobniej pod wpływem marihuany. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może grozić oprócz wysokich kar finansowych kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci z Gdańska przeprowadzali w miniony weekend działania pod hasłem „Bezpieczny weekend”. Podczas tych działań funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

W poniedziałek rano policjanci z ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Opla, który jechał ul. Trakt św. Wojciecha. Policjanci sprawdzili trzeźwość 31-letniego mieszkańca Gdańska, alkomat wykazał u niego promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego przy ul. Warszawskiej około godziny dziewiątej. Kierowca BMW miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kilka godzin później tym razem przy ul. Dmowskiego policjanci patrolujący miasto zatrzymali do kontroli drogowej 20-latka, który kierował Volkswagenem. Policjanci sprawdzili narkotesterem trzeźwość kierowcy, urządzenie pokazało że mężczyzna znajduje się najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków, ponadto policjanci w jego samochodzie znaleźli susz roślinny, który przekazali do badania biegłemu z zakresu fizykochemii.

Jeżeli ekspertyza biegłego wykaże, że 20 latek jechał pod wpływem marihuany oraz, że znaleziony przez policjantów susz roślinny to narkotyki, mężczyźnie może grozić za ich posiadanie do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub po narkotykach sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nowy salon Toyota Chodzeń powstaje przy trójmiejskiej Obwodnicy

Salon Toyota Carter Gdańsk, należący do Grupy Chodzeń, będzie miał wkrótce nowe przedstawicielstwo. Przy ulicy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *