sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Blisko 80 MINI przejechało przez Trójmiasto – IX Parada MINI Rodziny z MINI Zdunek

Tegoroczna Parada Rodziny MINI, która tradycyjnie rozpoczęła się pod salonem MINI Zdunek w Gdyni, to już 9 edycja tego wydarzenia. W tym roku udział wzięło w niej 77 załóg. Parada, trwająca 2 dni, przejechała przez Trójmiasto do miejsca docelowego w Skowronkach, obok Kątów Rybackich na Mierzei Wiślanej. Po drodze uczestnicy wzięli udział w rajdzie turystycznym i wykonywali różne zadania.

MINI to jedna z bardziej charakterystycznych marek samochodów. Kultowy MINI Hatch to spadkobierca historii małego, brytyjskiego samochodu, którego zapewne każdy skojarzy z Jasiem Fasolą.

Współczesne MINI także nie stroniły od wielkiego ekranu, a chyba jedną z najlepszych produkcji z ich udziałem jest hollywoodzki film „Włoska Robota”.

W Trójmieście od 10 lat odbywa się „Zdunkowa Robota”, która promuję tę markę. Załoga gdyńskiego salonu marki regularnie (z pandemiczną przerwą w 2020 roku) organizuje ją w okresie letnim. W rekordowej edycji udział wzięły udział aż 94 załogi.

W tym roku w Paradzie zarejestrowało się 77 drużyn, do tego przynajmniej kilka samochodów, które pojawiły się przed startem imprezy w Gdyni.

Kawalkada MINI odwiedziła między innymi Operę Leśną w Sopocie, nowo powstający salon BMW i MINI w Gdańsku, przy ulicy Miałki Szlak 43/45, Wyspę Sobieszewską wraz z główną atrakcją wyprawy – przeprawą promową Świbno – Mikoszewo, aż po Stegnę na Mierzei Wiślanej.

Finałem Parady był ośrodek Yasou w Skowronkach koło Kątów Rybackich. Tutaj na uczestników czekały kolejne atrakcje. Wieczorem odbył się koncert i impreza integracyjna – informuje Barbara Marwińska – Hansson, Specjalista ds. Marketingu i PR MINI Zdunek.

Wydarzenie adresowane jest do posiadaczy samochodów MINI – zarówno tych współczesnych, jak i klasycznych, a także miłośników marki.

Uczestnicy przyjechali z całego województwa, ale także Polski – Warszawy czy też Poznania. W przyszłym roku czeka nas „okrągła” parada, bowiem będzie to już 10-ta edycja, na którą już teraz wszystkich zapraszam – podsumowuje Artur Gliwa, Brand manager MINI Zdunek.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *