Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / BMG Goworowski Partnerem Strategicznym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

BMG Goworowski Partnerem Strategicznym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

  • Festiwal Filmowy Gdyni a- BMG Goworowski Mercedes-1240079Czołowy przedstawiciel marki Mercedes-Benz na Pomorzu – firma BMG Goworowski kolejny raz wesprze organizację Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w charakterze Partnera Strategicznego.
  • 42 edycja Festiwalu rozpocznie się 18 września i potrwa 5 dni.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię.

Inicjatywa istnieje od 1974 roku. Początkowo Festiwal organizowany był w Gdańsku, a od 1987 roku jego siedzibą stała się Gdynia.

Centrum festiwalowym jest Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej. Ponadto prezentacje filmów odbywają się w Multikinie w Centrum Gdynia Waterfront oraz w otwartym w 2015 roku Gdyńskim Centrum Filmowym. Z roku na rok, wzrasta popularność imprezy oraz liczba publiczności. Organizatorzy szacują, że w tegorocznych projekcjach, spotkaniach i innych wydarzeniach uczestniczyć będzie blisko 50 000 widzów.

W tym roku do Konkursu Głównego 42. FPFF zakwalifikowało się siedemnaście filmów. Będą one rywalizować o Złote Lwy oraz o pozostałe nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe.

BMG Goworowski od kilku lat wspiera organizację Festiwalu. Dealer Mercedes-Benz posiadający swoje przedstawicielstwa w Gdyni, Gdańsku oraz Bolesławicach k / Słupska  zapewnia transport uczestnikom, poprzez udostępnienie floty samochodów, a także ekspozycję topowych modeli w trakcie trwania wydarzenia w rejonie Teatru Muzycznego i Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Mercedes Festiwal Filmowy-03789

Festiwal w Gdyni jest najważniejszą polską imprezą filmową, posiadającą status narodowego festiwalu filmowego, która upowszechniania kulturę filmową i ugruntowuje odbiór rodzimej kinematografii.

Partnerstwo Strategiczne BMG Goworowski tego przedsięwzięcia wpisuje się w politykę firmy.

W roku 2017 BMG  zaangażowało się również w Festiwal Muzyki Klasycznej, Sopot Classic Festiwal oraz Koncerty Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Traficar – nowoczesne i wygodne auta na minuty

Szukasz bezpiecznego i komfortowego środka transportu? W takim razie sprawdź ofertę Traficar! Firma proponuje nowoczesne ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *