wtorek , 28 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

BMG i ORLEN partnerami 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

PKN ORLEN w charakterze sponsora głównego oraz Mercedes-Benz BMG Goworowski jako partner strategiczny wesprą jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce, 41. Festiwal Filmowy w Gdyni, który odbędzie się w dniach 19-24 września.

W historii Festiwalu po Wielką Nagrodę Złote Lwy sięgali tacy twórcy jak Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland czy Paweł Pawlikowski. W tym roku o tę prestiżową statuetkę  i nagrodę w wysokości 100 tys. zł powalczy aż 16 nominowanych produkcji, a wyniki konkursu poznamy 24 września podczas uroczystej gali finałowej w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Oprócz nagrody za najlepszy obraz, w ramach konkursu zostaną również ogłoszone nominacje za najlepszą reżyserię, najlepszy scenariusz, najlepszy debiut reżyserski, najlepszą rolę kobiecą oraz męską, za profesjonalny debiut aktorski, zdjęcia, muzykę, scenografię, dźwięk, montaż, kostiumy i charakteryzację.

Zobacz również: Mercedesy wożą gwiazdy podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni 2015

Festiwal Filmowy w Gdyni  to również Konkurs Młodego Kina-  prezentujący etiudy fabularne i fabularne filmy dyplomowe studentów polskich szkół filmowych i Konkurs Inne Spojrzenie, czyli  sekcja konkursowa dla filmów wymykających się granicom konwencjonalnego kina. 

W ramach Festiwalu odbywają się również pokazy specjalne filmów, w tym roku będą to m.in. „Smoleńsk” w reż. A. Krauze oraz  „Powidoki: w reż. A. Wajdy, a także  szereg wydarzeń towarzyszących. 

Tradycyjnie Festiwal wspierają firmy motoryzacyjne – w tym roku będą to między innymi Polski Koncern Naftowy ORLEN oraz trójmiejski dealer marki Mercedes-Benz, firma BMG Goworowski, której samochody transportować będą uczestników wydarzenia.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

GDDKiA sprawdza nowe technologie na budowie S7

Na budowanym aktualnie odcinku drogi ekspresowej S7 Pieńki – Płońsk trwa układanie nawierzchni z betonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *