piątek , 22 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

BMW M4 GTS i pierwsze w Trójmieście Maserati Levante do nabycia w Sopocie

BMW M4 GTS & Maserati Levante w Lellek samochody używane w Sopocie-06920Sopockie centrum marki Porsche jednoznacznie kojarzy się ze sportowymi samochodami najwyższej klasy. Do tego standardu równa również sąsiadujący z nim salon Lellek Sopot Samochody Używane Premium. W tym tygodniu zaparkowały w nim dwa unikalne modele – BMW M4 GTS oraz Maserati Levante. 

Pierwszy jest torową wersją dobrze znanego agresora z Bawarii. Drugi to pierwszy na świecie SUV klasy GT. Oba samochody w Trójmieście są rodzynkami. M4 GTS są w Polsce 3 sztuki, a całkowita produkcja wyniosła 700 egzemplarzy. Levante to tegoroczna nowość, która do klientów dopiero jest dostarczana i najprawdopodobniej jeszcze żaden z zamówionych samochodów nie trafił do nabywcy z rejonu Trójmiasta.

BMW M4 GTS & Maserati Levante w Lellek samochody używane w Sopocie-06918

BMW M4 GTS

BMW M4 GTS & Maserati Levante w Lellek samochody używane w Sopocie-06899To kontynuator tradycji specjalnych modeli serii M3 – od tej generacji w wersji coupe oznaczonych cyfrą 4. Do napędu tego modelu użyto 3-litrowego, 6-cylindrowego silnika TwinPower Turbo, który generuje aż 500 koni mechanicznych mocy i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągi są rewelacyjne i stawiają GTS na równi z topowymi supersportowymi modelami. Pierwszą „setkę” osiąga po 3.8 sekundy, a przyspieszenie kończy na 305 km/h. Co więcej, na pokonanie Północnej Pętli niemieckiego toru Nurburgring, potrzebował zaledwie 7 minut i 28 sekund.

BMW M4 GTS & Maserati Levante w Lellek samochody używane w Sopocie-06880

BMW zastosowało w tym modelu unikalny system, który pozwolił osiągnąć takie parametry silnika. Układ chłodzenia wyposażony jest we wtrysk wody, który podczas dużych obciążeń, gdy powietrze doładowujące jest zbyt gorące, schładza je w kolektorze dolotowym, gdzieś pomiędzy intercoolerem, a głowicą cylindrów. Woda uzupełniana musi być po każdej „ostrzejszej” jeździe do zbiornika umieszczonego w podłodze bagażnika. Jest to rozwiązanie spotykane praktycznie tylko w wyczynowych autach wyścigowych. Jak przystało na samochód torowy, M4 GTS posiada też karbonowy spojler na tylnej klapie oraz regulowany przedni splitter. Nowością jest także oświetlenie typu OLED. Nadwozie zdobi dedykowany temu modelowi lakier Frozen Dark Grey Metallic z kontrastującymi akcentami Acid Orange.

We wnętrzu w oczy rzuca się klatka bezpieczeństwa, wyścigowa uprząż na fotelu kierowcy oraz taśmy w barwach M GmbH na bocznych drzwiach, które służą… do ich zamykania. W panelach drzwiowych brakuje bowiem jakichkolwiek schowków czy rączek umożliwiających zamknięcie drzwi.

Samochód prezentowany w Sopocie ma 2000 km przebiegu, a cena jego zakupu wynosi 160 000 euro. Wartość auta cały czas wzrasta i obecnie jest to najtańszy egzemplarz dostępny na rynku (pozostałe od 195 000 €), co czyni go wyjątkową okazją i inwestycją.

Właściciel samochodu pozostawił BMW salonie w Sopocie w rozliczeniu, ale nie zrezygnował z torowej jazdy. Zakupił tam bowiem inny samochód, również o typowo torowym przeznaczeniu.

Zobacz również: Dodge Viper ACR w sopockim salonie używanych samochodów premium 

BMW M4 GTS & Maserati Levante w Lellek samochody używane w Sopocie-06900

Maserati Levante 

BMW M4 GTS & Maserati Levante w Lellek samochody używane w Sopocie-06925Nowy, pierwszy w historii SUV włoskiego producenta wciąż wzbudza emocje, ale zapewne już wkrótce będzie znacznie częstszym widokiem, również w Trójmieście.

Egzemplarz prezentowany w Sopocie to wersja z silnikiem diesla o pojemności 3 litrów i mocy 275 koni mechanicznych.

BMW M4 GTS & Maserati Levante w Lellek samochody używane w Sopocie-06890

Auto pochodzi z rynku niemieckiego, ma śladowy przebieg, a jego cena wynosi 450 000 zł. Co ciekawe, samochód jako rynkowa nowość nie traci obecnie na wartości, a wręcz subtelnie na niej zyskuje. Czas oczekiwania na nowy, zamówiony aktualnie egzemplarz wynosi około 7 miesięcy, stąd wzrost wartości w stosunku do ceny zakupu, aut dostępnych od ręki.

BMW M4 GTS & Maserati Levante w Lellek samochody używane w Sopocie-06893

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Yaris Cross już w trójmiejskich salonach

Do salonów Toyoty wjechały nowe modele Yaris Cross i będzie to już ekspozycja stała. Po …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *