piątek , 18 września 2020
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / BMW Zdunek dostarczy oznakowane i nieoznakowane radiowozy polskiej policji
Fot. KWP

BMW Zdunek dostarczy oznakowane i nieoznakowane radiowozy polskiej policji

Pomorski dealer BMW, firma Zdunek, wygrała przetarg na dostarczenie 82 samochodów polskiej policji. 31 z nich będzie pojazdami nieoznakowanymi, a pozostałe posiadać będą pełne, policyjne oznakowanie. Do przetargu przystąpiło też dwóch dealerów marki Skoda – firma Plichta z Wejherowa oraz CRH Żagiel Auto z Lublina – nie zdołali oni jednak przebić oferty Grupy Zdunek. Poza ceną (57%) pod uwagę brany był również współczynnik mocy do masy (20%), pojemność silnika (10%) i prędkość maksymalna (10%).

Nieoznakowane radiowozy, które będą dostarczone policji to prawdopodobnie modele Serii 3, w tym także warianty Gran Turismo. Posiadać będą silnik o pojemności co najmniej 1950 ccm i minimalnej mocy 245 KM. Wymogiem był też napęd na 4 koła oraz minimalne osiągi w postaci prędkości maksymalnej 210 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 7 sekund. Za 31 sztuk takich samochodów, policja zapłaci 7 161 000 złotych.

Druga część przetargu, którą także wygrał dealer BMW Zdunek to dostawa 51 oznakowanych radiowozów za 6 859 500 zł. Według specyfikacji przetargu, te samochody będą miały silniki o pojemności co najmniej 1750 ccm i mocy minimum 180 KM. Wymogiem jest też osiągana prędkość, która wynosić ma przynajmniej 205 km/h.

Po zrealizowaniu przetargu, flota aut BMW w polskiej policji większy się do 220 sztuk. Nowa dostawa samochodów zasili szeregi mundurowych do 14 czerwca tego roku.

Zobacz również: Pierwsze BMW 330i w pomorskiej policji

W samochodach zainstalowane będę również terminale płatnicze, dzięki czemu będzie możliwość opłacenia mandatu w chwili zatrzymania – co jest dużym ułatwieniem, szczególnie dla obcokrajowców, którzy podróżując tranzytem przez Polskę, nie zawsze posiadali stosowną ilość gotówki w naszej walucie.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Grupa Zdunek szykuje się do otwarcia salonu Peugeot’a w Gdańsku

Jeszcze w tym roku oferta drugiej co do wielkości grupy dealerskiej z Trójmiasta, powiększy się ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *