czwartek , 21 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe (BMW)

BMW Zdunek dostarczyło 12 samochodów Służbie Ochrony Państwa

Firma BMW Zdunek została zwycięzcą przetargu na zakup nowych samochodów dla Służby Ochrony Państwa. Dealer dostarczył rządowej instytucji łącznie 12 samochodów. 8 sztuk luksusowej limuzyny Serii 7 oraz po 2 egzemplarze Serii 5 i X5. W wyścigu o ten kontrakt, BMW Zdunek wyprzedziło między innymi swojego konkurenta z Trójmiasta – firmę Plichta. 

Poza pomorskimi dealerami, do przetargu przystąpiło dwóch przedstawicieli Mercedesa – firma Duda z Poznania i Zaszuta z Warszawy.

Kontrakt podzielony został na 3 zamówienia. Każde z nich stawiało warunek dostawy samochodów z silnikami benzynowymi o mocy co najmniej 340 KM i momencie obrotowym minimum 450 Nm. Warunkiem koniecznym był także napęd na cztery koła oraz automatyczna skrzynia biegów.

Największe zamówienie dotyczyło ośmiu luksusowych limuzyn. Warunki przetargu narzucały takie parametry jak np. minimalna długość nadwozia wynosząca 5,2 m z rozstawem osi nie krótszym niż 3,1 m. SOP przewiduje średni przebieg dla jednego egzemplarza na poziomie ok. 27 tys. km rocznie. W wyposażeniu znaleźć musiały się takie elementy jak m.in.: fabryczny układu automatycznego hamowania, system ostrzegania kierowcy o pojeździe w martwym polu w lusterku bocznym, układu ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, samopoziomujące się zawieszenia oraz reflektory LED lub laserowe. Ponadto, istotne okazało się także wyposażenie z zakresu komfortu i pokładowej rozrywki – z tyłu znaleźć się miały siedzenia z elektryczną regulacją oraz podgrzewaniem i wentylowaniem, lodówka lub schładzany schowek oraz system multimedialny.

Drugie zamówienie obejmowało dwa, pięciomiejscowe samochody osobowe typu sedan. Wymogiem była tutaj długość minimalna 4,9 m i rozstaw osi nie mniejszy niż 2,9 m. Samochody te według założeń zamawiającego mają rocznie pokonywać średnio ok. 34 tys. kilometrów.

Trzecim kryterium przetargu była dostawa dwóch samochodów typu SUV o długości minimum 4,9 m (rozstaw osi od 2,9 m) i dla 5 osób. Zakładany średni przebieg to 35 tys. km rocznie. Samochody te najprawdopodobniej będą służyć zabezpieczeniu kolumny, a więc przede wszystkim ochrony najważniejszych ludzi w kraju. Wymogiem wyposażeniowym były tu m.in. reflektory LED lub laserowe, układ automatycznego hamowania, asystent martwego pola i pasa ruchu.

Jedyną firmą, która odpowiedziała na wszystkie trzy przetargi był dealer BMW Zdunek. kompleksowa oferta objęła osiem sztuk limuzyny BMW 750Li. Według oficjalnego komunikatu na temat rozstrzygnięcia przetargu, jednostkowa cena egzemplarza wyniosła 379 490 złotych co oznacza ogromny rabat, bowiem katalogowa cena tak wyposażonego samochodu wynosi około 560 000 zł. Ponadto, samochody objęte są przedłużoną do 72 miesięcy gwarancją.

Oferta gdańskiej firmy objęła również dwie sztuki limuzyny BMW serii 5 całościowo za 540 tys. zł oraz dwa SUV-y X5, których wartość wyniosła 720 000 zł.

Przedstawiciele Mercedesa zaoferowali modele Klasy E w wersji E450 4Matic, które tylko częściowo spełniły kryteria zamawiającego, ale w innym przetargu, SOP zdecydował się na zakup 4 egzemplarzy modelu V 250d .

Do opisywanego przetargu przystąpiła także Grupa Plichta, która zaoferowała Audi A8 Long 55 TFSI za 424 955 złotych i z krótszą – 30-miesięczną, gwarancją. Oferta ta jednak została odrzucona z powodu „braku możliwości otwarcia i wypakowania archiwum ZIP” – czytamy w informacji SOP z otwarcia ofert.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy kontrakt BMW Zdunek ze służbami państwowymi. Wcześniej, firma dostarczyła samochody marki BMW na potrzeby policji. Były to modele Serii 3, ze których 31 egzemplarzy Skarb Państwa zapłacił 7 161 000 zł.

Zobacz więcej: BMW Zdunek dostarczy samochodu polskiej policji

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Yaris Cross już w trójmiejskich salonach

Do salonów Toyoty wjechały nowe modele Yaris Cross i będzie to już ekspozycja stała. Po …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *