Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Bohemia Motors chce nabyć część spółki Fota-Groblewski – wniosek rozpatrzy UOKiK

Bohemia Motors chce nabyć część spółki Fota-Groblewski – wniosek rozpatrzy UOKiK

Spółka Bohemia Motors – przedstawiciel Skody w Jankach koło Warszawy – 17 października tego roku złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia części mienia należącego do spółki Fota-Groblewski z Gdańska – podał Urząd.

„Koncentracja polega na nabyciu przez Bohemia Motors Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Falentach części mienia Fota-Groblewski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sopocie” – przeczytać można w oficjalnym komunikacie.

Spółka Bohemia Motors należy do PGA Polska, która wchodzi w skład francuskiej grupy kapitałowej PGA Motors, działającej w branży motoryzacyjnej od 1979 roku. Grupa PGA Motors jest właścicielem ponad 300 salonów różnych marek na obszarze Francji, Holandii, Belgii oraz Polski. Między innymi w Trójmieście posiada salon BMW Bawaria Motors znajdujący się przy Alei Grunwaldzkiej w Gdańsku.

Szczegóły, ani powody zainteresowania spółki Bohemia majątkiem trójmiejskiego przedstawiciela VW/Audi nie zostały na razie ujawnione. Być może chodzi tutaj o przełamanie monopolu Grupy Plichta na autoryzowaną sprzedaż i serwis samochodów Skoda w Trójmieście.

Zobacz również: Spólka Plichta wykupiła sopocki oddział Skoda Lellek 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Groteskowa kradzież paliwa ze stacji paliw w Bąkowie

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego szukają sprawców kradzieży paliwa. Doszło do niej 17 lutego na stacji ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *