piątek , 27 listopada 2020
Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Budowa ekranów akustycznych przy Obwodnicy Trójmiasta, na węźle Lotnisko

Budowa ekranów akustycznych przy Obwodnicy Trójmiasta, na węźle Lotnisko

Rozpoczęły się prace związane z budową ekranów akustycznych przy S6 Obwodnicy Trójmiasta przy jezdni prowadzącej do Łodzi w pobliżu węzła Gdańsk Lotnisko. Zostanie tam ustawionych 389 m ekranów o wysokości od 2,5 do 3 m. Prace będą polegały na rozbiórce starych i montażu nowych barier stalowych, palowania pod fundamenty i wykonania ekranów akustycznych. Roboty potrwają do początku listopada br. Koszt prac budowlano-montażowych wynosi 874 349,68 zł.

W związku z tymi robotami została wprowadzona tymczasowa organizacji ruchu na S6 Obwodnicy Trójmiasta polegająca na ograniczeniu prędkości do 90 km/h. Na drodze zbiorczo-rozprowadzającej (na węźle) ograniczono prędkość do 50 km/h i zwężono pas ruchu na łącznicy w relacji z Gdyni do portu lotniczego do 3 m. Samochody ciężarowe oraz autobusy mają zakaz wjazdu na łącznicę – wyznaczono objazd lokalny w obrębie węzła Gdańsk Lotnisko.

Apelujemy do kierujących pojazdami o zastosowanie się do zmienionej tymczasowej organizacji ruchu.

Źródło: GDDKiA

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Hybrydy wkraczają do Renault – gama nowych modeli E-Tech w Renault Zdunek

Motoryzacja przechodzi dynamiczne zmiany, a wraz z nią pojawiają się nowe rodzaje napędu. Konieczność obniżenia ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *