poniedziałek , 17 maja 2021
Slider
Slider

Bugatti Veyron… ze złomu, w gdyńskiej restauracji

Rzeźba Bugatti Veyron wykonana ze złomu w Gdyni-08485Prawdopodobnie to jedyna taka rzeźba na świecie – kopia legendarnego Bugatti Veyron w skali 1:1 wykonana z poddanych recyklingowi części samochodowych eksponowana jest w jednym z letnich barów przy Marinie w Gdyni. Proporcje i kształt nadwozia jest możliwie najbliższy oryginałowi, dzięki czemu to ręcznie wykonane dzieło pozwala poczuć emocje, które towarzyszą podziwianiu prawdziwego egzemplarza tego jednego z najdroższych samochodów świata. 

Bugatti Veyron jest eksponatem z Galerii Figur Stalowych. Inicjatorem i pomysłodawcą jego budowy jest Mariusz Olejnik, właściciel „Skupu Złomu przy Czołgu w Pruszkowie”. Przedsiębiorca jakiś czas temu wpadł na pomysł uruchomienia galerii, w której prezentować będzie rzeźby wykonane ze złomu.

W jego kolekcji jest kilkanaście replik samochodów i motocykli. Prezentowany Bugatti Veyron powstawał około 8 miesięcy. Zbudowany został z między innymi części samochodowych, stąd na niektórych jego elementach loga Nissana czy Toyoty.

Wśród nich są koła zamachowe, tarcze sprzęgła, korbowody, zaciski hamulcowe. Całość waży około 1000 kg. Elementy takie jak drzwi czy klapa bagażnika i silnika są otwierane. Szyby zastąpiono siatką ogrodzeniową, a do unieruchomienia drzwi służą… trytki.

Rzeźba znajduje się na terenie lokalu „Port Specjal Smoker” i jest jedną z atrakcji sobotniej imprezy tam organizowanej.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Alpha Junior – wyjątkowe Porsche 911 ze spalinowym napędem

Oto Porsche 911 Carrera z około 1984 roku, z otwartym nadwoziem typu cabrio i spalinowym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *