sobota , 19 września 2020
Strona główna / Wiadomości / MOTO Infrastruktura / Car-sharing “PKP Mobility” teraz także w przy gdańskich dworcach
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Car-sharing “PKP Mobility” teraz także w przy gdańskich dworcach

Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Car-sharing „PKP Mobility” od 17 sierpnia funkcjonuje przy dworcu Gdynia Główna. Teraz PKP S.A. uruchomiła pilotażową usługę car-sharingu “PKP Mobility” także w Gdańsku Głównym i w Oliwie. Obejmuje ona wypożyczenie elektrycznego samochodu Nissan Leaf. 

Aby zarezerwować auto i odebrać je przed dworcem (w Gdańsku Głównym jest to możliwe na placu między dworcem a hotelem Central), należy zakupić bilet na pociąg za pośrednictwem serwisu BILKOM i potwierdzić chęć wypożyczenia pojazdu z minimum dwugodzinnym wyprzedzeniem. Po sfinalizowaniu transakcji, pasażer otrzymuje link do aplikacji Easyshare, gdzie, po rejestracji, może zarezerwować auto w interesującym go wariancie. Czas przejazdu pociągu jest monitorowany w systemie, dzięki czemu pasażer zyskuje gwarancję odbioru pojazdu po przyjeździe na miejsce, także w przypadku ewentualnych opóźnień.

Usługa nie jest dedykowana wyłącznie pasażerom kolei – z myślą o mieszkańcach Trójmiasta uruchomiono możliwość rezerwacji samochodów bezpośrednio przez aplikację Easyshare, przy czym wypożyczenia i zwrotu samochodu można dokonać tylko na specjalnie oznaczonych miejscach postojowych przy dworcach objętych pilotażem.

Koszt wynajmu za każdą z pierwszych czterech godzin wynosi 20 zł, za każdą kolejną godzinę – 6 zł. Flota składa się z samochodów elektrycznych Nissan Leaf.

Tworząc system car-sharingu, PKP wykorzystały własne kompetencje i zasoby, łącząc je z doświadczeniem partnera zewnętrznego, spółki Easyshare, która jest właścicielem floty pojazdów, systemu rezerwacji i aplikacji Easyshare – tłumaczy Michał Stilger rzecznik prasowy PKP S.A. Car-sharing to nowość na polskiej kolei, dlatego niezwykle ważne będą opinie użytkowników systemu, którzy po skorzystaniu z usługi będą chcieli podzielić się swoimi wrażeniami, biorąc udział w badaniu satysfakcji prowadzonym poprzez aplikację mobilną. 

Michał Stilger przypomina, że kierowcy aut elektrycznych mają możliwość darmowego parkowania w płatnych strefach, korzystania z buspasów, a sama podróż (z uwagi na napęd elektryczny) jest przyjazna środowisku.

Źródło: Gdańsk.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Międzynarodowa akcja ROAD SAFETY DAYS z udziałem pomorskiej policji. Będzie edukacja ale też kontrole

W dniach 16 – 22 września br. podczas trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *