wtorek , 16 kwietnia 2024
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. turboelita.pl

Chiptuning – nie tylko dla fanów motoryzacji

Coraz trudniej jest już sobie nawet wyobrazić życie bez samochodu. Dojeżdża się nim do pracy, coraz częściej podróżuje się nie tylko po najbliższej okolicy. Samochód staje się też praktycznie niezastąpiony, kiedy w rodzinie pojawia się dziecko.

Nie tylko jeszcze bardziej docenia się wtedy cztery koła, ale i przesiada się do większego auta. Modne są zwłaszcza duże samochody kombi i vany, do których z łatwością zmieści się wózek i inne typowo dziecięce akcesoria. Chociaż jednak takie auto jest niewątpliwie wygodne, to już może sprawiać problemy przy prowadzeniu osobie drobnej i przede wszystkim kobietom.

Problemy z mocą..?

Podjazdy, ruszanie na wzniesieniu czy nawet podstawowe manewry na drogach wymagają w takich autach większego wysiłku. Chyba że zainwestuje się w chiptuning. Ta enigmatyczna nazwa to nic innego jak tuning, którego głównym celem jest poprawienie osiągów, w tym przede wszystkim parametrów silnika. Prawidłowo przeprowadzony może sprawić, że auto będzie się lżej prowadzić, stanie się bardziej dynamiczne i zwinne na drogach.

Chiptuning ma przede wszystkim podnieść moc silnika, ale jednocześnie zwiększa też bezpieczeństwo, a sama jazda w końcu zaczyna sprawiać wielką przyjemność. By rzeczywiście osiągnąć tak dobre efekty, specjaliści to jeszcze za mało. Na dobry początek niezbędna jest siłownia, a raczej precyzyjne pomiary silnika na siłowni.

Siłownia to specyficzna stacja diagnostyczna. Pozwala dokładnie zbadać cały silnik, ocenić, jaką ma moc i inne podstawowe parametry. Siłownia to nie tylko podstawa, by zaplanować chiptuning. To również szansa, żeby ustalić, co osłabia auto, żeby naprawić banalne niekiedy usterki. Hamownia jest w pełni bezpieczna dla auta. Samochód jest na niej odpowiednio mocowany, by go nie uszkodzić, a jednocześnie zapewnić możliwie najdokładniejsze pomiary. Z powodzeniem można też na niej sprawdzić każdy samochód, zarówno ten mały i średni, jak też znacznie większe samochody kombi i dostawcze.

Gdzie wykonać chiptuning?

Auto można poddać chiptuningowi w różnych miejscach w Polsce. Warto jednak zainteresować się takimi punktami, które oferują badanie na hamowni i chiptuning w jednym miejscu. Właśnie na te 2 usługi można zapisać się na stronie turboelita.pl. Zatrudnieni w Trójmieście fachowcy nie tylko mają duże doświadczenie w badaniu aut, mogą też doradzić i wreszcie profesjonalnie przeprowadzić chiptuning. Na badanie na hamowni zapisać się trzeba indywidualnie, wycena wszystkich usług również ustalana jest dla każdego klienta osobno. Biorąc jednak pod uwagę wysoką jakość usług, ceny zawsze są bardzo atrakcyjne.

Jeśli jesteście z Trójmiasta lub będziecie na wakacje w Trójmiście sprawdzcie: chiptuning Gdańsk,Trójmiasto by TURBOELITA.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Powierz Porsche z rocznika 2015 i starsze specjalistom z serwisu Porsche Centrum Sopot – przegląd za 99 zł

W marcu Porsche Centrum Sopot zaprasza na przegląd techniczny dla aut z 2015 roku i …

Jeden komentarz

  1. Jeśli szukacie sprawdzonej firmy tuningowej to polecam chiptuning-trojmiasto z Rumi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *