środa , 14 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Citroën Origins – czyli obchody 100-lecia marki, także w trójmiejskich salonach

100-lecie Citroena w Citroen Zdunek Gdańsk-131338W tym roku przypada 100-lecie marki Citroën. Firma już rozpoczęła obchody swojego święta o czym łatwo się przekonać także u lokalnych dealerów. W sprzedaży pojawiła się specjalna seria modelowa „Origins” dla samochodów C1, C3, C3 Aircross, C4 Cactus oraz C4/Grand C4 SpaceTourer. Powstały one dla upamiętnienia stulecia kreatywności i śmiałych koncepcji marki Citroen.

Seria „Origins” charakteryzuje się ujednoliconym stylem, kolorami i materiałami z brązowymi elementami graficznymi nawiązującymi do legendarnych przekładni zębatych, które zainspirowały logo marki oraz napisem „Origins since 1919”. Każdy model jest nowocześnie wyposażony w odpowiedzi na potrzeby współczesnych użytkowników.

Historia Citroen’a to 100 lat kreatywności. To tej marce zawdzięczać można takie rozwiązania jak przełomowy przedni napęd albo niezwykle komfortowe zawieszenie hydropneumatyczne.

Specjalna seria modelowa Citroën Origins 2019 wyróżniać będzie się „czystymi” kolorami nadwozia: białym, szarym i czarnym, do tego dostępna będzie personalizacyjna dwukolorowość z czarnym dachem w modelach C1, C3, C3 Aircross i C4 SpaceTourer.
Ponadto na nadwoziu pojawią się symbole „Origins”.

100-lecie Citroena w Citroen Zdunek Gdańsk-131433

W gdańskim salonie Citroen Zdunek eksponowany jest pierwszy model ze specjalnej serii – jest to kolekcjonerski C3 Origins. Nadwozie zdobią brązowe akcenty graficzne, nawiązujące do pierwotnego wyglądu szewronów. Samochód wyposażony jest w specjalny Pakiet Kolor − brązowe obramowanie reflektorów przeciwmgłowych i paneli Airbump®. Emblemat nawiązujący do edycja Origins znajduje się na pokrywie bagażnika i jest połączony z nazwą modelu. Przyciemniane szyby z tyłu i obręcze aluminiowe Cross Black o średnicy 17”* podkreślają styl tej wersji. Napis „Origins since 1919” jest umieszczony na drzwiach przednich.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki przejadą przez Trójmiasto i rozpoczną w ten sposób sezon

Klasyczne rozpoczęcie sezonu zabytkowej motoryzacji w Trójmieście to cykl spotkań, które od kilku lat organizowane …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *