wtorek , 20 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Citroen Zdunek zaprasza na premierę C5 Aircross oraz oficjalne otwarcie salonu

Nowy Citroen C5 Aircross debiutuje w Citroen Zdunek w Gdańsku-06522Od dwóch lat Gdańsk czekał na nowego dealera marki Citroen. To życzenie ziściło się z początkiem grudnia 2018 roku. Swoją działalność rozpoczął wówczas nowy przedstawiciel tej marki nad Motławą – firma Citroen Zdunek, powiązana z jedną z największych grup dealerskich w Polsce – Grupą Zdunek. Dwa miesiące później – 2 lutego 2019 roku, dealer zaprasza na Dni Otwarte. Premierą będzie nie tylko oficjalne otwarcie, ale także debiut zupełnie nowego, długo wyczekiwanego w ofercie SUV’a C5 Aircross. 

Dotychczas, oznaczenie C5 odnosiło się do stosunkowo luksusowych limuzyn i kombi. Od teraz będzie synonimem komfortowego SUV’a średniej wielkości.

C5 Aircross (ostatni człon wskazuje na jego uterenowione cechy) ma 4,5 metra długości, obszerne, 5 osobowe wnętrze i bagażnik o pojemności 580 litrów.

Największym atutem nowego samochodu wydaje się jego stylistyka – w wypełnionym po brzegi segmencie SUV’ów, potrafi on zwrócić na siebie uwagę odmiennym i atrakcyjnym wyglądem, ale także komfort jazdy. Zawieszenie C5 Aircross może być konwencjonalne z amortyzatorami, sprężynami i mechanicznym ogranicznikiem. Albo z Progressive Hydraulic Cushions®*, gdzie dodatkowo występują dwa hydrauliczne ograniczniki po obu stronach amortyzatora. Jeden z nich odpowiada za sprężanie, drugi − za rozprężanie. Przy dużym skoku zawieszenia system spowalnia jego ruch eliminując efekt nagłego dobicia. Przy niewielkim skoku zawieszenia rozwiązanie znacząco poprawia skuteczność tłumienia nierówności, wywołując efekt podróżowania „latającym dywanem”. Ponadto, duży nacisk położono na staranne wyciszenie kabiny. Zastosowano tu podwójne laminowane szyby przednie z filtrem akustycznym i warstwą izolacyjną. Dużą uwagę poświęcono również odpowiedniemu wygłuszeniu przedziału silnika.

Nowy Citroen C5 Aircross debiutuje w Citroen Zdunek w Gdańsku-06490

Oferowane silniki to jednostki benzynowe: 1.2 PureTech 130 S&S BVM6 i 1.6 PureTech 180 S&S EAT8 oraz diesle: 1.5 BlueHDi 130 BVM6 S&S, 1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8 i 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT8.

Wersje wyposażeniowe to odmiany LIVE, FEEL oraz najbogatsza SHINE. Katalogowe ceny rozpoczynają się od 86 900 zł.

Dzień otwarty połączony z premierą C5 Aircross odbędzie się 02.02.2019. Zaprezentowane zostaną dwa egzemplarze: ekspozycyjny model z silnikiem benzynowym w wersji FEEL oraz auto demonstracyjne z najmocniejszym oferowanym dieslem w topowej wersji SHINE. Dealer przygotował wiele atrakcji dla całych rodzin oraz konkursy z nagrodami – między innymi koszulka reprezentacji Polski z podpisem Kamila Glika oraz piłka. Gościem specjalnym będzie półfinalista „Mam Talent” – Łukasz Chwieduk, który zaprezentuje pokaz Freestye Football.

Dodatkowo pojawi się gratka dla miłośników Citroenów. W salonie zagoszczą zabytkowe modele, między innymi 2CV oraz AC4 z 1928 roku.

Nowy Citroen C5 Aircross debiutuje w Citroen Zdunek w Gdańsku-06532

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Policjanci interweniowali w sprawie ciężarówki jadącej autostradą pod prąd

W środę 14 kwietnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego interweniowali na autostradzie A1. Samochód ciężarowy z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *