344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

City Motors Gdańsk – nowy dealer Volkswagena w Trójmieście

City Motors Gdańsk - nowy salon Volkswagena w Gdańsku-135010Spółka Fota-Groblewski po wieloletniej obecności na trójmiejskim rynku motoryzacyjnym, definitywnie z niego znika. Informacje na temat przejęcia majątku firmy przez warszawską spółkę Bohemia Motors ujawnione przez nasz portal pod koniec października tego roku – potwierdziły się. Nowy dealer nazywa się City Motors i będzie przedstawicielem Volkswagena. 

Kłopoty spółki Fota-Groblewski trwały od dłuższego czasu. Silna konkurencja ze strony firmy Plichta, utrata autoryzacji na sprzedaż samochodów marki Audi, poszukiwanie przez Volkswagena nowego przedstawiciela w Gdańsku, a w konsekwencji sprzedaż majątku i tym samym całkowite wycofanie się z rynku.

City Motors Gdańsk - nowy salon Volkswagena w Gdańsku-135115

Dwa dobrze znane i zasłużone nazwiska związane z trójmiejską motoryzacją zniknęły z fasady salonów przy Jagiellońskiej w Gdańsku w sobotę wieczorem.

Zobacz również: Upadek imperium – Groblewski i Fota

Na budynku zawisł wówczas szyld nowo powołanej spółki – City Motors. Firma działalność rozpoczęła w poniedziałek 28 listopada. W ofercie posiada samochody osobowe i dostawcze marki Volkswagen. Ponadto oferuje usługi serwisowe oraz blacharsko-lakiernicze.

City Motors Gdańsk - nowy salon Volkswagena w Gdańsku-135149

Hasłem reklamowym nowego przedstawicielstwa jest “Znane miejsce. Nowa jakość.” Firma uruchomiła już swoją stronę internetową oraz rozpoczęła działalność w mediach społecznościowych.

Aktualnie CityMotors działa w znanej mieszkańcom Trójmiasta lokalizacji przy ul. Jagiellońskiej, natomiast docelowo zrealizowana zostanie inwestycja zgodna z najnowszymi standardami marki i zapewniająca najwyższy komfort obsługi Klienta. Będziemy się starać, aby w szybkim czasie, ale na stałe uzyskać zaufanie i zadowolenie Klientów, a tym samym stać się liderem w sieci delareskiej.

Magdalena Marks-Jung, Prokurent PGA Polska

Właścicielem salonu City Motors jest PGA Polska – spółka należąca do francuskiej grupy kapitałowej PGA Motors, działająca w branży motoryzacyjnej od 1979 roku. Grupa PGA Motors jest właścicielem ponad 200 salonów różnych marek na obszarze Francji, Belgii, Holandii oraz Polski. W Gdańsku ponadto posiada salon BMW pod marką Bawaria Motors. 

City Motors Gdańsk - nowy salon Volkswagena w Gdańsku-135019

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Policjanci pojechali na interwencję, podczas której pomogli wymienić oponę

Służyć i pomagać. Policjanci z gdyńskiej drogówki pojechali na ul. Jana z Kolna, gdzie według …

3 komentarze

  1. Ciekawe w takim razie, co planuje Fota-Groblewski w budynku przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku (tam gdzie mieścił się kiedyś MediaMarkt). Może ten obiekt a raczej jego dzierżawa była też objęta transakcją z PGA ?

  2. A jakie sa adresy salonow City motors w trojmiescie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *