czwartek , 21 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

City Motors Gdańsk – nowy dealer Volkswagena w Trójmieście

City Motors Gdańsk - nowy salon Volkswagena w Gdańsku-135010Spółka Fota-Groblewski po wieloletniej obecności na trójmiejskim rynku motoryzacyjnym, definitywnie z niego znika. Informacje na temat przejęcia majątku firmy przez warszawską spółkę Bohemia Motors ujawnione przez nasz portal pod koniec października tego roku – potwierdziły się. Nowy dealer nazywa się City Motors i będzie przedstawicielem Volkswagena. 

Kłopoty spółki Fota-Groblewski trwały od dłuższego czasu. Silna konkurencja ze strony firmy Plichta, utrata autoryzacji na sprzedaż samochodów marki Audi, poszukiwanie przez Volkswagena nowego przedstawiciela w Gdańsku, a w konsekwencji sprzedaż majątku i tym samym całkowite wycofanie się z rynku.

City Motors Gdańsk - nowy salon Volkswagena w Gdańsku-135115

Dwa dobrze znane i zasłużone nazwiska związane z trójmiejską motoryzacją zniknęły z fasady salonów przy Jagiellońskiej w Gdańsku w sobotę wieczorem.

Zobacz również: Upadek imperium – Groblewski i Fota

Na budynku zawisł wówczas szyld nowo powołanej spółki – City Motors. Firma działalność rozpoczęła w poniedziałek 28 listopada. W ofercie posiada samochody osobowe i dostawcze marki Volkswagen. Ponadto oferuje usługi serwisowe oraz blacharsko-lakiernicze.

City Motors Gdańsk - nowy salon Volkswagena w Gdańsku-135149

Hasłem reklamowym nowego przedstawicielstwa jest „Znane miejsce. Nowa jakość.” Firma uruchomiła już swoją stronę internetową oraz rozpoczęła działalność w mediach społecznościowych.

Aktualnie CityMotors działa w znanej mieszkańcom Trójmiasta lokalizacji przy ul. Jagiellońskiej, natomiast docelowo zrealizowana zostanie inwestycja zgodna z najnowszymi standardami marki i zapewniająca najwyższy komfort obsługi Klienta. Będziemy się starać, aby w szybkim czasie, ale na stałe uzyskać zaufanie i zadowolenie Klientów, a tym samym stać się liderem w sieci delareskiej.

Magdalena Marks-Jung, Prokurent PGA Polska

Właścicielem salonu City Motors jest PGA Polska – spółka należąca do francuskiej grupy kapitałowej PGA Motors, działająca w branży motoryzacyjnej od 1979 roku. Grupa PGA Motors jest właścicielem ponad 200 salonów różnych marek na obszarze Francji, Belgii, Holandii oraz Polski. W Gdańsku ponadto posiada salon BMW pod marką Bawaria Motors. 

City Motors Gdańsk - nowy salon Volkswagena w Gdańsku-135019

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Yaris Cross już w trójmiejskich salonach

Do salonów Toyoty wjechały nowe modele Yaris Cross i będzie to już ekspozycja stała. Po …

3 komentarze

  1. Ciekawe w takim razie, co planuje Fota-Groblewski w budynku przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku (tam gdzie mieścił się kiedyś MediaMarkt). Może ten obiekt a raczej jego dzierżawa była też objęta transakcją z PGA ?

  2. A jakie sa adresy salonow City motors w trojmiescie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *