wtorek , 21 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec

Co dalej z ODTJ Autodrom Pomorze?

ODT Autodrom Pomorze Pszczółki - widok z powietrza-2Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy „Autodrom Pomorze” w Pszczółkach to jedyny tego typu obiekt w rejonie Trójmiasta. Chętnie korzystają z niego zarówno początkujący jak i doświadczenie kierowcy samochodów osobowych, ciężarowych a także motocykliści. W ostatnich dniach pojawiły się jednak informacje, że dotychczasowe funkcjonowanie ODTJ’u może ulec zmianie, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do zamknięcia obiektu. 

Wszystko spowodowane było przyjęciem uchwały przez Radę Gminy Pszczółki, która ograniczałaby funkcjonowanie Autodromu w weekendy, a działalność prowadzona mogłaby być tylko w dni powszednie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-18. Jako powód tych działań, podano uciążliwy hałas emitowany w Ośrodku, na który skarżą się okoliczni mieszkańcy.

Głos w tej sprawie zabrał Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego Roman Nowak. Podległa mu instytucja jest właścicielem i zarządcą Autodromu w Pszczółkach:

Szanowni Państwo! W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby nasz Ośrodek miał zmienić sposób i czas funkcjonowania, informujemy, że żadnych zmian nie wprowadzamy i w związku z tym niezmiennie zapraszamy Państwa do korzystania z całej naszej oferty w zwyczajowych porach, tj. od poniedziałku do niedzieli, w godz. 8.00 do 20.00.

ODT Autodrom Pomorze Pszczółki - widok z powietrza-3

Nie jest to odosobniony przypadek piętnowania miłośników motoryzacji w ostatnich dniach. Dzisiaj, na Torze Poznań, odwołano pokazy jazdy sportowych samochodów podczas imprezy Gran Turismo Polonia. Decyzję tłumaczono nadmiernym hałasem jaki emitują sportowe pojazdy.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Gdańsk testuje zeroemisyjny autobus Mercedes eCitaro G

Przez najbliższe dwa tygodnie Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce, testował będzie elektryczny autobus przegubowy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *