wtorek , 20 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Cupra w Grupie Plichta! Pomorskie gigant z nową marką w ofercie

Do portfolio największej grupy dealerskiej na Pomorzu dołącza nowa, sportowa marka Cupra. Nie jest to wielką niespodzianką, bowiem Grupa Plichta konsekwentnie dąży do zaoferowania swoim klientom pełnej gamy grupy Volkswagena. Nie dziwi więc uruchomienie przedstawicielstwa sportowego brandu powiązanego z SEAT’em. 

Marka Cupra została wyodrębniona z SEAT’a w 2018 roku i od samego początku miała być kojarzona ze sportowymi modelami. Pierwszym samochodem opatrzonym tą nazwą był najszybszy wariant modelu Leon, który zadebiutował w sierpniu 1999 roku. Później pod nazwą Cupra występował też mniejszy model Ibiza.

Cupra oficjalnie powstała 1 stycznia 2018. Marka ma odrębne logo, a gama modelowa to głównie usportowione SEAT’y. W tym roku firma zaprezentowała swój pierwszy, własny model, opracowany z myślą tylko o marce Cupra. Nazywa się Formentor i jest sportowym crossover’em z silnikiem 2.0 TSI o mocy 310 KM.

W Polsce oficjalnie funkcjonuje 6 salonów Cupra, obiekt Grupy Plichta będzie siódmym w kraju. Warto jednak dodać, że samochody te można też zamawiać w salonach marki SEAT.

Cupra Plichta zlokalizowany jest w przedstawicielstwie SEAT’a w Gdańsku – Szadółkach. W tej chwili obecność marki w Trójmieście zdradza tyko szyld na budynku, ale wkrótce należy się spodziewać rozszerzenia działalności i przede wszystkim ekspozycji samochodów w Gdańsku – w tym nowego, flagowego modelu Cupra Formentor.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Policjanci interweniowali w sprawie ciężarówki jadącej autostradą pod prąd

W środę 14 kwietnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego interweniowali na autostradzie A1. Samochód ciężarowy z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *