środa , 20 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. mat.prasowe (gdynia.pl)

Czerwono na przejazdach rowerowych w Gdyni

W zeszłym tygodniu wiele przejazdów rowerowych w Gdyni zyskało nowe oznakowania. Dzięki wymalowaniu ich na czerwono stały się one lepiej widoczne, a przez to bezpieczniejsze. Teraz urzędnicy czekają na propozycje mieszkańców dotyczące lokalizacji kolejnych oznakowań.

Pomalowany na czerwono kontrapas rowerowy na ul. 3 maja i przejazdy rowerowe na przejściach dla pieszych już z daleka zwracają uwagę kierowców i pieszych. Tego typu oznakowania w newralgicznych dla bezpieczeństwa rowerzystów miejscach mają przypominać kierowcom i innym uczestnikom ruchu o potencjalnej obecności rowerzystów.

Wymalowanych zostało 63 przejazdy, czyli około połowa z całego miasta. Przejazdy rowerowe to takie miejsce infrastruktury rowerowej, na których najczęściej dochodzi do kolizji. Dlatego mamy w planach w ciągu kolejnych dwóch lat wymalować na czerwono wszystkie tego typu miejsca. Zostały wybrane te fragmenty, które były wskazywane przez mieszkańców oraz te, które w ocenie zespołu ds. komunikacji rowerowej wymagały szczególnej ostrożności ze strony kierowców.

komentuje Jakub Furkal, kierownik tego Zespołu.

Do ich wymalowania użyto ponad 1200 m2 czerwonej masy, która jest znacznie bardziej szorstka i odporna na ścieranie niż standardowa farba rozpuszczalnikowa. Świadczy o tym chociażby 5-letnia gwarancja wykonawcy, której udzielił na to oznakowanie.

Urzędnicy czekają na sugestie miejsc, w których warto zastosować podobne, czerwone oznakowania. Można zgłaszać je do Zespołu ds. Komunikacji Rowerowej na adres rower@zdiz.gdynia.pl, poprzez profil Mobilnej Gdyni na Facebooku lub używając narzędzia zgłaszania usterek rowerowych SeeClickFix: www.pl.seeclickfix.com/gdynia_poland.

Źródło: gdynia.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nie bądź mroczny – bądź widoczny. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie.

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z nas, każdego przemierza ulice, ścieżki rowerowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *