Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / „Czwartek na Macu” w Gdańsku Oliwie w szczytnym celu – dla rannego policjanta
Gdańsk, sierpień 2015

„Czwartek na Macu” w Gdańsku Oliwie w szczytnym celu – dla rannego policjanta

Spotkania miłośników motoryzacji z Trójmiasta w czwartkowe wieczory na parkingach wokół restauracji McDonald’s w Gdańsku Oliwie wzbudzały liczne kontrowersje i były areną niesnasków uczestników z policją. Dzisiejsze spotkanie ma przybrać zupełnie inny charakter, a obie strony „konfliktu” mają wspólny mianownik. Jest nim zbiórka pieniędzy dla poszkodowanego w wypadku drogowym w Gdyni funkcjonariusza policji. 

Konrad jest 25-letnim policjantem z krótkim stażem pracy, ale wielkim sercem do pomagania innym. Od zawsze chciał wstąpić do służb mundurowych i osiągnął swój cel – tak opisują policjanta organizatorzy zbiórki na jego leczenie.

Młody, ambitny, z wieloma pasjami i różnymi zainteresowaniami od motoryzacji po strzelectwo, ale z nieodłączną w jego życiu adrenaliną. Kochający sport, mający wielu przyjaciół i duże plany na przyszłość, które przekreślił wypadek na służbie, w czasie gdy jechał ratować czyjeś życie.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada 2019 roku około godz. 13. Policjanci jechali na interwencję ul. Morską w kierunku centrum Gdyni. Radiowóz miał włączone sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Na skrzyżowaniu ulic Morskiej i Swarzewskiej doszło do kolizji, w wyniku której radiowóz z dużą prędkością uderzył w latarnię.

Fot. zrzutka.pl/25c6ud

Bardzo ciężki uraz głowy wymusił wprowadzenie w stan śpiączki farmakologicznej, w której utrzymywany był 3 tygodnie. Liczne złamania twarzoczaszki stworzyły środowisko do rozwoju bakterii prowadzących do bardzo poważnego wstrząsu septycznego. Sepsa spowodowała wyłączenie pracy nerek, powiększenie wątroby i problemy z układem krążenia. Doprowadziła finalnie do stanu zagrożenia życia. Konrad mimo wszystko walczy, wygrał z sepsą, pokonał zapalenie płuc, które rozwinęło się w skutek długotrwałego pobytu w szpitalu. Jego stan kliniczny ulega poprawie, ale tak na prawdę to dla niego dopiero początek walki o powrót do normalnego życia, ponieważ dalej oddycha przy pomocy respiratora, a prace nerek zastępuje hemodializator – czytamy w opisie akcji.

Organizatorzy czwartkowych spotkań postanowili przyłączyć się do akcji zbierania pieniędzy na leczenie Konrada i z tego powodu podczas cotygodniowego spotkania przy McDonaldzie w Oliwie będzie czekać na Was puszka – wszystkie datki zostaną przekazane na rzecz leczenia policjanta.

Zebrana kwota będzie upubliczniona i przekazana na konto podane pod zbiórką.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Informacje i materiały pochodzą z oficjalnej zbiórki pieniędzy dostępnej TUTAJ

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Emocje do potęgi M! M Week w BMW Bawaria Motors Gdańsk

W tym tygodniu trwa wielkie święto modeli M w BMW Bawaria Motors Gdańsk – jest ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *