poniedziałek , 26 lipca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Czworo nieletnich odpowie za krótkotrwałe użycie samochodów z wypożyczalni „na minuty”

Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Oksywiu zatrzymali czworo nieletnich poruszających się pojazdem, który wcześniej przywłaszczyli. Zatrzymani to osoby w wieku od 14 do 16 lat. Troje z nich usłyszało już po osiem zarzutów krótkotrwałego użycia samochodów jednej z wypożyczalni udostępniającej samochody na minuty. Jeden z nich odpowie również za posiadanie i udostępnianie innym nieletnim narkotyków. O dalszym losie całej czwórki zadecyduje sąd dla nieletnich.

Wczoraj (27.05.2019 r.) policjanci z ogniwa patrolowego Komisariatu Policji w Gdyni Oksywiu zatrzymali czworo nieletnich poruszających się samochodem, który wcześniej przywłaszczyli. Zatrzymani około godziny 2.00 w nocy pokonując zabezpieczenia samochodu należącego do jednej z firm udostępniających samochody na minuty, uruchomili go i poruszali się nim po terenie Gdyni. W trakcie zatrzymania mundurowi przy jednym z nieletnich zabezpieczyli papierowe zawiniątko z amfetaminą.

Zatrzymani to nieletni w wieku od 14 do 16 lat. Troje z nich to mieszkańcy Gdyni, a jeden jest mieszkańcem powiatu puckiego. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymani byli również sprawcami podobnych przestępstw, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Gdyni. Za każdym razem sprawcy działali w ten sam sposób. Po pokonaniu zabezpieczeń pojazdów uruchamiali je i po przejechaniu od kilku do kilkudziesięciu kilometrów porzucali je. Troje z zatrzymanych usłyszało już po osiem zarzutów krótkotrwałego użycia samochodów, a jednemu z nich przedstawiono dodatkowe zarzuty posiadania i udostępniania narkotyków.

Czwartej z zatrzymanych, 15-letniej mieszkance Gdyni dziś zostaną przedstawione zarzuty krótkotrwałego użycia samochodu. Dwoje z zatrzymanych w wieku 14 i 15 lat było również poszukiwanych z powodu samowolnego oddalenia się z ośrodka wychowawczego dla nieletnich. O dalszym losie czwórki zatrzymanych decydować będzie sąd dla nieletnich.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowego, elektrycznego Mercedesa EQS z Mercedes-Benz Witman

Mercedes mocno stawia na swoją submarkę EQ i sukcesywnie rozszerza jej ofertę. Na szczycie gamy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *