344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Czy Autodrom Pomorze w Pszczółkach stanie się areną brytyjskiego, motoryzacyjnego show?

[Sprostowanie] Poniższy artykuł jest żartem primaaprilisowym, który przygotowaliśmy wraz z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, będącym zarządcą ODTJ Autodrom Pomorze.

—————————————————————–

W piątek 31 marca na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Pszczółkach odbyła się wizytacja producentów jednego z najlepiej znanych i rozpoznawalnych programów motoryzacyjnych świata. Brytyjczycy oceniali pomorski obiekt pod względem realizacja na jego terenie najbliższego sezonu telewizyjnego show. 

W ubiegłym roku w Gdańsku gościła ekipa programu Grand Tour, wraz z dziennikarzami: Jeremym Clarkson’em, Jamesem Mayem oraz Richardem Hamondem. Odcinek do dnia dzisiejszego nie został opublikowany, ale wygląda na to, że pomorze przypadło do gustu realizatorom programów motoryzacyjnych.

Zobacz więcej: Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May w Gdańsku – znani prezenterzy kręcą nowy odcinek The Grand Tour w Polsce

Teraz swoje 5 minut może mieć Autodrom Pomorze. Obiekt doskonale znany trójmiejskim miłośnikom motoryzacji i motorsportu ma doskonałe walory, aby stać się “centrum filmowym”, gdzie realizowane miałyby być odcinki z udziałem supersamochodów i gwiazd.

Atutem okazała się pewna prowincjonalność naszego toru. Pszczółki, zlokalizowane są z dala od miejskiego zgiełku co gwarantuje anonimowość i spokój, jakiego potrzebuje ekipa filmowa. Nie bez znaczenia było również zaplecze techniczne, z dużą halą i dodatkowo torem off-road’owym oraz bliskość autostrady i lotniska – mówi Roman Nowak, Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy, który osobiście oprowadził brytyjskiego producenta telewizyjnego po swoim obiekcie.

Nieoficjalnie mówi się, że zdjęcia do nowego sezonu motoryzacyjnego show mogłyby się rozpocząć na przełomie maja i czerwca tego roku.

Szczegółów nie mogę ujawnić, czekamy na rozstrzygnięcie, ale z cała pewnością będzie to wspaniała wiadomość zarówno dla nas, jak i całego motoryzacyjnego Pomorza – dodaje Roman Nowak.

Tor w Pszczółkach gościł już na swoim “asfalcie” wiele ekip zarówno filmowych, jak i realizujących programy motoryzacyjne, między innymi dla kanału TVN Turbo. W historii toru zapisały się też samochody, takie jak między innymi Bugatti Veyron – jeden z najdroższych i najmocniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Zespoł Szkół Samochodowych w Gdańsku obchodzi 65-lecie

W listopadzie tego roku społeczność szkolna Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku świętowała jubileusz 65-lecia. Obchody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *