środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. ODTJ Autodrom Pomorze

Czy na Autodromie w Pszczółkach padnie rekord Guinessa?

Autodrom Pomorze 2Tomek Staniszewski, trójmiejski podróżnik, fan motoryzacji, motocyklista i autor wielu motoryzacyjnych projektów spróbuje pobić rekord Guinessa w jeździe gokartem (z silnikiem 125 ccm). Aby tego dokonać, musi pokonać w ciągu 24 godzin dystans większy niż 1361 km (taki rekord został ustanowiony w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku).

Próba odbędzie się na torze Autodrom Pomorze w Pszczółkach w dniach 16 – 17 czerwca. W sobotę, gdy Tomek rozpocznie zmagania z drugim etapem bicia rekordu, od godziny 8.00 każdy będzie mógł towarzyszyć zmaganiom osobiście – wypożyczając gokarta i jeżdżąc w tym samym czasie na torze.

Tomek Staniszewski, fot. ODTJ Autodrom Pomorze
Tomek Staniszewski, fot. ODTJ Autodrom Pomorze

Skąd pomysł na tę nietypową motoryzacyjną przygodę? Tomek wymyślił ją po kontuzji kolana, która zdarzyła mu się w Szwecji, w trakcie realizacji projektu „7 Planets of Enduro”. Tomek Staniszewski od wielu lat kojarzony jest z wydarzeniami w środowisku off-road – począwszy od serwisu i budowy pojazdów 4×4, przez organizację imprez off-road, aż po solowe i wymagające techniczne wyprawy w trudno dostępne miejsca na całym świecie. Materiały z jego dokonań można znaleźć na kanale free4x4pl w serwisie YouTube (www.youtube.com/user/free4x4pl/videos) lub na stronie www.free4x4.pl

Do zbudowania pojazdu gotowego na dwudziestoczterogodzinny maraton wykorzystał homologowane podwozie gokarta oraz czterosuwowy silnik 125 KTM. Tak przygotowany gokart spełnia wymagania stawiane przy tym rekordzie. Pojazd przeszedł już pozytywnie testy na torze w Pszczółkach, teraz pozostaje tylko utrzymanie kondycji fizycznej zawodnika i formalności.

Roman Nowak, fot. ODTJ Autodrom Pomorze
Roman Nowak, fot. ODTJ Autodrom Pomorze

Pomysł Tomka z entuzjazmem przyjął Roman Nowak, Z–ca Dyrektora PORD ds. Marketingu, Szkoleń i BRD. Tor w Pszczółkach od początku wspiera pomysłodawcę w realizacji jego planu, udostępniając tor i zaplecze do treningów. Podczas próby będzie można wypożyczyć gokarta i wspólnie Tomkiem jeździć na torze. Będzie także możliwość, aby pod okiem instruktorów z Autodrom Pomorze spróbować specjalnie przygotowanych zadań na profesjonalnej płycie poślizgowej samochodem osobowym.

Sama próba pobicia rekordu to nie wszystko! Pomysłodawca postanowił połączyć swoją pasję z możliwością zorganizowania pomocy. W trakcie próby bicia rekordu odbędzie się zbiórka pieniędzy przeznaczonych na wsparcie gdyńskiego Hospicjum dla dzieci. Część z dochodu w dniu 17 czerwca, Autodrom Pomorze w Pszczółkach przekaże właśnie na Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

Planowane zakończenie próby przewidziano w sobotę na godzinę 18.00 – wtedy właśnie mają minąć pełne 24 godziny od rozpoczęcia jazdy. Od rana serdecznie zapraszamy kibiców kartingu, fanów motoryzacji i wszystkich którzy, chcą wesprzeć akcję Tomka Staniszewskiego i Autodromu Pomorze.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w akcji osobiście, mogą przekazać dowolną kwotę na konto Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni. Nr konta 75124035101111000043182794, z dopiskiem „motorsport pomaga”. Dziękujemy.

Źródło: ODTJ Autodrom Pomorze

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *