poniedziałek , 26 lutego 2024
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Czy warto kupować sprzęty domowe z ekspozycji? Sprawdzamy!

Chcesz oszczędzić? Sprawdź możliwość zakupu sprzętu z ekspozycji! To znany sposób na to, by cieszyć się dobrze ocenianymi modelami, a przy tym – nie przepłacać. Zobacz, czy warto się zdecydować na tego typu urządzenia!

Jak oszczędzić, kupując sprzęty domowe?

Jest wiele sposobów na to, by oszczędzić, kupując sprzęty do domu. Możesz rozważyć zakup urządzenia z drugiej ręki. O ile w przypadku ubrań sięgnięcie po artykuły z drugiego obiegu ma sens, w przypadku pralek, lodówek lub telewizorów może być ryzykowne. Nie znasz bowiem historii urządzenia, jego usterek i sposobu naprawy. Dlatego lepiej szukać innych sposobów na tańsze zakupy!

Pamiętaj na przykład o śledzeniu promocji! Producenci sprzętu i sklepy online często zamieszczają informację o wyprzedażach, obniżkach i specjalnych okazjach. Wystarczy zapisać się do newslettera lub śledzić profile w mediach społecznościowych, by być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami. Czasami jednak nie możesz czekać na Black Friday lub posezonową wyprzedaż. Na przykład wtedy, gdy zepsuje ci się pralka, a bez nowej ciężko jest funkcjonować w oczekiwaniu na lepszą cenę.

Oszczędni wiedzą, że prostym sposobem na zapłacenie mniejszej sumy jest wybór sprzętu poprzedniej generacji. To racjonalna opcja, gdy zależy ci na urządzeniu konkretnego producenta, a nie chcesz przepłacać. Sięgając po poprzedni model, który wciąż sprawnie działa, ale nie ma najnowszych udogodnień, możesz sporo zaoszczędzić. Urządzenia do domu szybko ewoluują, a marki proponują coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania. Dlatego kupno sprzętu poprzedniej generacji – sprzed roku czy dwóch – ciągle będzie dobrym, a przy tym oszczędnym wyborem.

A może sprzęt z ekspozycji?

Jeśli lubisz wyszukiwać najlepsze okazje lub zależy ci na konkretnym modelu, rozważ zakup urządzenia z ekspozycji. To możliwość kupna dokładnie tego, czego szukasz – tylko taniej. Zwłaszcza, gdy mowa o większych sprzętach, jak pralki czy lodówki, modele te nie są zniszczone lub zużyte. Co ważne, chcąc kupić sprzęt z ekspozycji, nie musisz iść do sklepu stacjonarnego. Możesz łatwo znaleźć wiele ciekawych propozycji, zaglądając do zakładki Outlet na stronie MediaMarkt. Znajdziesz tam wiele propozycji urządzeń z ekspozycji, przy których zawarte są szczegółowe informacje na temat konkrente urządzenia. Wiesz, jaki jest jego stan i czy ma oryginalne opakowanie. To wygodne rozwiązanie – dobrze wówczas zdajesz sobie sprawę, na co się decydujesz. Ile możesz zaoszczędzić? To zależy od konkretnego sprzętu – różnice mogą sięgać nawet kilkuset złotych!

Czy są jakieś minusy tego rozwiązania? Mogą pojawić się drobne ślady użytkowania czy delikatne rysy – sprzęty mogły wcześniej służyć testom. Dlatego kluczowe jest uważne wczytanie się w opisany stan sprzętu. Zwykle tego typu elementy nie wpływają na działanie sprzętu czy komfort jego użytkowania.

Sprzęt z ekspozycji – czy warto?

Lubisz oszczędzać? Rozważ zakup urządzenia z ekspozycji! Na wyobraźnię działa też różnica miedzy ceną takiego modelu a tym, ile zapłacisz za nowy sprzęt z magazynu. Dlatego jeśli planujesz zakup droższego urządzenia i kilkaset złotych różnicy ma dla ciebie znaczenie, model z ekspozycji będzie dobrym wyborem.

Co warto kupować z ekspozycji? Oprócz smartwatchy czy smartfonów także większe sprzęty – takie jak zmywarki, lodówki i pralki. Porównaj pralki Amica w sklepie MediaMarkt i odnajdź urządzenia tego producenta w stulecie – różnica w cenie pozytywnie cię zaskoczy!

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Rodzaje urządzeń dźwignicowych – jakie typy można wyróżnić?

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie obiektów przemysłowych bez dostępu do urządzeń transportu bliskiego. Zapewniają one …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *