Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Czym jest leasing samochodowy i jakie są jego główne koszty?

Przychodzi taki czas, kiedy przedsiębiorca potrzebuje wymienić auto lub całą flotę samochodów. Nie zawsze firma chce wydawać swój kapitał, który może wykorzystać efektywniej. Wówczas pojawiają się plany finansowania zewnętrznego, a jedną z takich metod jest leasing.

Znalezienie dostosowanej oferty, która będzie korzystna dla firmy pod względem warunków cenowych i korzyści podatkowych, bywa wyzwaniem. Sprawdzleasing.pl to praktyczne narzędzie, które ułatwi Ci dotarcie do optymalnej propozycji. Wróćmy jednak do leasingu samochodowego i tego, jak działa.

Czym jest leasing?

Leasing samochodowy to umowa zawierana pomiędzy firmą leasingową a leasingobiorcą, która może zostać podpisana zarówno przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, jak i przez przedsiębiorców. Firma leasingowa pełni rolę właściciela pojazdu, natomiast leasingobiorca staje się jego użytkownikiem, zobowiązanym do płacenia comiesięcznej opłaty przez określony czas ustalony w umowie.

Po zakończeniu umowy, kierowca ma możliwość zwrócenia samochodu lub wykupienia go za wcześniej ustaloną kwotę wykupu, stając się wówczas jego właścicielem. Często jest ona symboliczna i może wynosić nawet 1% wartości pojazdu. Leasing samochodowy stanowi alternatywę dla długoterminowego wynajmu auta oraz kredytu samochodowego, łącząc korzystne elementy obu tych form finansowania.

Najlepsze oferty pomoże Ci znaleźć porównywarka leasingowa.

Koszt leasingu samochodu w 2023 roku

Koszt leasingu samochodowego w znacznej mierze zależy od ceny samochodu. Leasing pojazdu o wartości 100 tysięcy złotych będzie zdecydowanie tańszy w porównaniu z leasingiem samochodu o wartości 200 tysięcy złotych.

Parametry leasingu

Oprócz tego koszt leasingu jest również uzależniony od innych czynników, takich jak wysokość wpłaty własnej, okres trwania umowy oraz wybrany roczny limit kilometrów. Jeżeli limit ten jest niewielki, to koszty finansowania mogą być niższe. Niemniej jednak, przekroczenie określonego limitu spowoduje dodatkowe opłaty za każdy nadprogramowy kilometr.

Specyfika branży

Branża leasingowa charakteryzuje się specyficznym wzrostem liczby podpisanych umów w okresie końca roku w porównaniu z innymi miesiącami. Szacuje się, że w tym czasie liczba umów leasingowych może wzrosnąć nawet o 20 procent w porównaniu do średniej liczby umów w pozostałych miesiącach. Firmy leasingowe odnotowują największe obroty w listopadzie i grudniu, ponieważ wielu leasingobiorców pragnie podpisać umowy jeszcze w bieżącym roku, aby uniknąć ewentualnych podwyżek w nadchodzącym okresie.

Korzyści podatkowe i wykup samochodu

Leasing może być również korzystnym rozwiązaniem dla firm, które chcą zwiększyć swoje koszty podatkowe na koniec roku, co pozwala uniknąć konieczności zapłaty wysokiego podatku.

Wykup samochodu z leasingu, ubezpieczenie i cena pojazdu to główne elementy, które wpływają na koszty leasingu w 2023 roku. Możesz je sprawdzić pojedynczo u różnych leasingodawców lub skorzystać z porównywarki leasingowej, gdzie wszystkie propozycje znajdziesz w jednym miejscu.

Leasing samochodu to szybki i wygodny sposób, aby wspomóc firmę nowym pojazdem lub całą flotą. Przedsiębiorstwo angażuje minimalny kapitał, a zyskuje możliwość dysponowania pojazdami, które wspierają rozwój przedsiębiorstwa. Zawsze warto przyjrzeć się tej możliwości, jeśli chcesz skalować swój biznes.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Zwiększ Moc w Swoim Volvo – nowa kampania serwisowa gdańskiego Dealera

Optymalizacja Polestar to dedykowane dla Volvo oprogramowanie, które realnie przekłada się na lepsze osiągi i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *