piątek , 25 kwietnia 2025
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. .pexels.com

Czyszczenie samochodu w środku – jak zadbać o wnętrze auta?

Samochód to nasza wizytówka, dlatego dbamy, by karoseria lśniła, a pojazd wyglądał na wypielęgnowany. Niestety, często zapominamy o jego wnętrzu, które jest równie podatne na zabrudzenia. Warto, wyrobić w sobie nawyk, aby przy okazji zewnętrznego czyszczenia auta zajrzeć także do środka. Podpowiemy, od czego zacząć mycie samochodu w środku, żeby cieszył oko z każdej strony.

Mycie auta w środku – od czego zacząć?

Zanim przystąpimy do czyszczenia samochodu w środku, warto przygotować sobie odpowiednie narzędzia. Woda z mydłem nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ detergenty nie przeznaczone do mycia samochodu mogą powodować mikrouszkodzenia czyszczonej powierzchni. Wbrew powszechnym praktykom, najpierw odkurzamy wnętrze pojazdu, a dopiero później przechodzimy do czyszczenia na mokro, żeby drobinki kurzu nie osadzały się w wilgotnych miejscach.

Do mycia samochodu używamy specjalistycznych preparatów dobrej jakości zakupionych w sklepie motoryzacyjnym. Powierzchnie przecieramy ściereczką z mikrofibry, gdyż ręcznik papierowy może zostawiać mikrozarysowania, np. na szybach. Pranie tapicerki samochodowej zaplanujmy na ciepły, letni dzień, aby miała szansę szybko wyschnąć. Najlepiej zaplanować poszczególne działania, żeby praca szła sprawnie, a samochód lśnił czystością.

Czyszczenie samochodu w środku – krok po kroku

Czyszczenie wnętrza auta rozpoczynamy od odkurzania wszystkich zakamarków. Następnie usuwamy plamy, które są nieodłącznym elementem użytkowania pojazdu. Możemy je usunąć za pomocą benzyny ekstrakcyjnej, jednak pozostawia ona nieprzyjemny zapach na dłuższy czas. Zamiast niej można użyć specjalistycznego środka do tapicerek. Właściciele czworonogów muszą dodatkowo pozbyć się sierści. W tym przypadku sprawdzi się mocny odkurzacz z nakładką do usuwania sierści lub szczotka do tego przeznaczona. Jeśli nasz samochód ma skórzaną tapicerkę, warto zaimpregnować ją po czyszczeniu, by dłużej zachowała ładny wygląd. Dywaniki wyjmujemy, pierzemy poza samochodem i pozostawiamy do wyschnięcia na zewnątrz. Ostatni krok mycia samochodu w środku to zadbanie o czystość szyb. Używamy do tego odpowiedniego detergentu do szyb oraz gąbki lub ściereczki z mikrofibry. Tą samą szmatką możemy przetrzeć plastikowe elementy wyposażenia. Pamiętajmy, żeby spryskiwać preparatem szmatkę, a nie czyszczoną powierzchnię.

Mycie samochodu w środku – jak to zrobić szybko?

Sprzątanie samochodu, czy może nawet detailing samochodu (jego wnętrza) może zająć nawet kilka godzin, jeśli chcemy zrobić to dokładnie. Jak można przyspieszyć ten proces? Warto, kupować detergenty do mycia samochodu, którymi można umyć wszystkie rodzaje powierzchni. Używajmy odkurzacza bezprzewodowego, ponieważ jest on znacznie wygodniejszy, co przyspieszy sprzątanie. Starajmy się regularnie odkurzać i przecierać wnętrze samochodu, aby brud nie gromadził się nadmiernie. Korzystanie z myjni ręcznej także przyspiesza porządki, ponieważ wszystkie niezbędne narzędzia mamy pod ręką. Dbanie o samochód, zarówno jego środek, jak i nadwozie sprawi, że będzie się on lepiej prezentował, dłużej nam posłuży i jazda nim będzie przyjemniejsza.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Wynajem auta na kilka dni lub tygodni – o czym pamiętać, ile to kosztuje?

Wynajem samochodu na kilka dni lub tygodni to wygodna opcja dla osób, które potrzebują transportu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *