poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Dealer Mercedes-Benz BMG Goworowski otworzył 2/3 swojego nowego salonu w Gdyni

Nowy salon Mercedes-Benz BMG Goworowski w Gdyni - Etap II-08071W Trójmieście od ponad 2 lat trwała budowa nowych obiektów Mercedes-Benz. Dwaj lokalni przedstawiciele marki z gwiazdą po wielu latach w dotychczasowych salonach postanowili zmienić je w imponujące gmachy, spełniające najnowsze i najwyższe wymagania, zarówno producenta jak i klientów. Od początku lutego działa nowy salon w Gdańsku. Teraz dołącza do niego kolejny – w Gdyni, chociaż jeszcze nie w pełnej krasie. 

Nowa siedziba Mercedes-Benz BMG Goworowski mieści się w tym samym miejscu co poprzedni salon. Budynek powstał od podstaw, a jego budowa podzielona została na 3 etapy. Pierwszym z nich była strefa serwisowa, zakończona w ubiegłym roku. Kolejny – drugi etap, to otwarty właśnie dwupoziomowy salon sprzedaży nowych samochodów Mercedes-Benz, aut dostawczych Van Pro Center oraz ekspozycja Smart’a.

Trzeci etap właśnie się rozpoczął i obejmuje rozbiórkę dotychczasowego salonu Mercedes-Benz i Smart i budowę w jego miejscu kolejnej części salonowej nowych samochodów, w tym wydzieloną część AMG.

Wkrótce z placu firmy BMG Goworowski zniknie także stacja benzynowa, a magazyn nowych samochodów w dużej mierze zostanie przeniesiony do podziemnej hali garażowej pod nowym salonem.

Nowy salon Mercedes-Benz BMG Goworowski w Gdyni - Etap II-08132

Uruchomiony w poniedziałek, 4 marca II-gi etap salonu to część ogólnodostępna dla wszystkich klientów. Na pierwszym piętrze, poza recepcją znajduje się poczekalnia dla klientów serwisu, stanowiska doradców serwisowych z przeszkloną ścianą z widokiem na halę serwisową oraz ekspozycja kilku samochodów i tymczasowa strefa wydawcza. W tej części dominują czarne barwy, a całość utrzymana jest w konwencji standardu marki Mercedes-Benz, który będzie obowiązywał wszystkich dealerów od 2020 roku.

Drugie i częściowo trzecie piętro to rozległa, dwukondygnacyjna strefa ekspozycyjna samochodów osobowych i dostawczych oraz pomieszczenia administracyjno-biurowe.

Nowy salon Mercedes-Benz BMG Goworowski w Gdyni - Etap II-08084

Ostatnia, czwarta kondygnacja przeznaczona będzie głównie do organizacji zamkniętych pokazów i premier, tym samym nie będą one paraliżować pracy działów znajdujących się poniżej. Część piętra będzie stanowić taras z widokiem na Zatokę oraz panoramą Gdyni. Aktualnie trwają tam jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.

Całość inwestycji powinna zakończyć się do września 2019 roku. Będzie to wówczas największy salon Mercedes-Benz w północnej Polsce. Całościowa ekspozycja przewiduje prezentację nawet 50 nowych samochodów w salonie.

Tak wyglądać będzie nowy salon Mercedes-Benz BMG Goworowski, którego otwarcie planowane jest na wrzesień 2019 roku.
Tak wyglądać będzie nowy salon Mercedes-Benz BMG Goworowski, którego otwarcie planowane jest na wrzesień 2019 roku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

BMW M4 Competition w kolorze Zielony Isle of Man M

BMW M4 w wydaniu Competition to samochód, który niewątpliwie zwraca na siebie uwagę. Wyczynowe coupe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *