Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Dealer Mercedes-Benz BMG Goworowski otworzył 2/3 swojego nowego salonu w Gdyni

Dealer Mercedes-Benz BMG Goworowski otworzył 2/3 swojego nowego salonu w Gdyni

Nowy salon Mercedes-Benz BMG Goworowski w Gdyni - Etap II-08071W Trójmieście od ponad 2 lat trwała budowa nowych obiektów Mercedes-Benz. Dwaj lokalni przedstawiciele marki z gwiazdą po wielu latach w dotychczasowych salonach postanowili zmienić je w imponujące gmachy, spełniające najnowsze i najwyższe wymagania, zarówno producenta jak i klientów. Od początku lutego działa nowy salon w Gdańsku. Teraz dołącza do niego kolejny – w Gdyni, chociaż jeszcze nie w pełnej krasie. 

Nowa siedziba Mercedes-Benz BMG Goworowski mieści się w tym samym miejscu co poprzedni salon. Budynek powstał od podstaw, a jego budowa podzielona została na 3 etapy. Pierwszym z nich była strefa serwisowa, zakończona w ubiegłym roku. Kolejny – drugi etap, to otwarty właśnie dwupoziomowy salon sprzedaży nowych samochodów Mercedes-Benz, aut dostawczych Van Pro Center oraz ekspozycja Smart’a.

Trzeci etap właśnie się rozpoczął i obejmuje rozbiórkę dotychczasowego salonu Mercedes-Benz i Smart i budowę w jego miejscu kolejnej części salonowej nowych samochodów, w tym wydzieloną część AMG.

Wkrótce z placu firmy BMG Goworowski zniknie także stacja benzynowa, a magazyn nowych samochodów w dużej mierze zostanie przeniesiony do podziemnej hali garażowej pod nowym salonem.

Nowy salon Mercedes-Benz BMG Goworowski w Gdyni - Etap II-08132

Uruchomiony w poniedziałek, 4 marca II-gi etap salonu to część ogólnodostępna dla wszystkich klientów. Na pierwszym piętrze, poza recepcją znajduje się poczekalnia dla klientów serwisu, stanowiska doradców serwisowych z przeszkloną ścianą z widokiem na halę serwisową oraz ekspozycja kilku samochodów i tymczasowa strefa wydawcza. W tej części dominują czarne barwy, a całość utrzymana jest w konwencji standardu marki Mercedes-Benz, który będzie obowiązywał wszystkich dealerów od 2020 roku.

Drugie i częściowo trzecie piętro to rozległa, dwukondygnacyjna strefa ekspozycyjna samochodów osobowych i dostawczych oraz pomieszczenia administracyjno-biurowe.

Nowy salon Mercedes-Benz BMG Goworowski w Gdyni - Etap II-08084

Ostatnia, czwarta kondygnacja przeznaczona będzie głównie do organizacji zamkniętych pokazów i premier, tym samym nie będą one paraliżować pracy działów znajdujących się poniżej. Część piętra będzie stanowić taras z widokiem na Zatokę oraz panoramą Gdyni. Aktualnie trwają tam jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.

Całość inwestycji powinna zakończyć się do września 2019 roku. Będzie to wówczas największy salon Mercedes-Benz w północnej Polsce. Całościowa ekspozycja przewiduje prezentację nawet 50 nowych samochodów w salonie.

Tak wyglądać będzie nowy salon Mercedes-Benz BMG Goworowski, którego otwarcie planowane jest na wrzesień 2019 roku.
Tak wyglądać będzie nowy salon Mercedes-Benz BMG Goworowski, którego otwarcie planowane jest na wrzesień 2019 roku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *