Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Dealer samochodowy z Trójmiasta skazany za przywłaszczenie 19 aut
Fot. Volkswagen (mat. prasowe)

Dealer samochodowy z Trójmiasta skazany za przywłaszczenie 19 aut

Gdański Sąd Okręgowy skazał Jacka G., znanego dealera samochodów z Sopotu, na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 12 tys. złotych grzywny – informuje Radio Gdańsk. Działania przedsiębiorcy miały doprowadzić do straty nawet miliona złotych przez firmy leasingowe. W sprawę zaangażowany jest jeszcze jeden mężczyzna- śledczy twierdzą, że obaj działali wspólnie i w porozumieniu, z zamiarem oszustwa. 

Osoba pełniąca funkcję prezesa spółki zbyła samochody, a nabył je oskarżony Jacek G. Obaj mieli świadomość, że te samochody są własnością dwóch firm leasingowych. Faktury, które zostały wystawione na te transakcje, opiewały na kwotę niższą niż wartość ich zakupu, przy czym nie zostały one zapłacone przez nabywcę. Potem ten sprzedał je kolejnej firmie – tłumaczy Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku rozgłośni Radio Gdańsk.

Jacek G., kiedyś jeden z większych dealerów marki Volkswagen w Trójmieście, został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz 12 000 złotych grzywny. Drugi oskarżony – Krzysztof S., usłyszał podobny wyrok.

Sąd nakazał obu mężczyznom naprawienie wyrządzonej przez nich szkody. Wyrok jest nieprawomocny, a prokuratura zapowiedziała złożenie apelacji, bo dla obu oskarżonych domagała się kar pięciu lat bezwzględnego więzienia.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Efekt weekendowych działań gdyńskiej drogówki i zapowiedź kolejnych

W miniony weekend funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-profilaktyczne. Akcja była związana z utrzymaniem bezpieczeństwa ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *