czwartek , 13 czerwca 2024
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Dealer Toyoty wspiera gdańskich paraolimpijczyków

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego „Szansa-Start Gdańsk” z Toyota Carter Gdańsk, pomorscy niepełnosprawni tenisiści stołowi, wśród których znajdują się członkowie paraolimpijskiej kadry Polski, otrzymali właśnie nowoczesny sprzęt i profesjonalną odzież sportową.

Tenis stołowy to jedna z najstarszych i zarazem najpopularniejszych dyscyplin sportu paraolimpijskiego. Należymy w tym względzie do ścisłej czołówki światowego tenisa stołowego. Od blisko dwudziestu lat notuje się tendencję wzrostową pod względem liczby medali zdobywanych przez Polaków na turniejach rangi mistrzostw świata oraz na letnich igrzyskach paraolimpijskich.

W przypadku dyscyplin paraolimpijskich, nawet najbardziej spektakularne sukcesy nie generują środków pozwalających zawodnikom na zakup profesjonalnego sprzętu, czy pokrycie kosztów wyjazdów. Postanowiliśmy to trochę zmienić – mówi Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk. – Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno – Sportowym „Szansa Start Gdańsk” i wyposażyliśmy pomorskich tenisistów stołowych, startujących w zawodach paraolimpijskich w potrzebny im, profesjonalny sprzęt.

Sekcja liczy obecnie 12 dzieci i 15 osób dorosłych. Wśród nas są mistrzowie Polski i zawodnicy odnoszący sukcesy w zawodach rangi europejskiej – mówi trener sekcji tenisa stołowego Szansy Start, Ernest Gardynik.Tenis stołowy to dla naszych zawodników nie tylko fizyczne, ale także mentalne wyjście z niepełnosprawności. Dlatego tak cenny jest nowy, profesjonalny sprzęt.

Współpraca Toyota Carter Gdańsk i tenisistów stołowych Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego „Szansa-Start Gdańsk” wpisuje się w światową kampanię Toyoty, „Start Your Impossible” (Zacznij Swoje Niemożliwe), która rozpoczęła się w październiku 2017 roku. Kampania ma na celu promocje sportowców olimpijskich i przede wszystkim paraolimpijskich, dla których najważniejsze wartości to pokora, ciężka praca oraz nie poddawanie się.

Toyota uważa, że ruch jest prawem człowieka, dlatego naszym zadaniem jest nie tylko dostarczanie rozwiązań z dziedziny poprawy mobilności, ale także każde inne działanie, udowadniające że niepełnosprawność nie musi ograniczać życia, spełniania marzeń i osiągania jak najlepszych wyników – podsumowuje Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kierująca BMW Serii 7 w Redzie rozbiła je o ścianę podziemnego garażu

W halach garażowych często dochodzi do drobnych kolizji – otarć czy stuknięć. Ale groźnie wyglądająca …

Jeden komentarz

  1. Bardzo fajna inicjatywa. Jak byłem ostatnio w Panek to patrzyłem na ich roczny model i miał fajne wyposażenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *